Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6139
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Zdrojowy zaprasza w sobotę i niedzielę

Czwartek, 11 września 2014, 10:50
Aktualizacja: 10:59
Autor: Jel
Jelenia Góra: Teatr Zdrojowy zaprasza w sobotę i niedzielę
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji rozpoczyna nowy sezon artystyczny w sobotę (13.09.) o godz. 16.00 spektaklem dla najnajów „Aa ta yhmm”. Dorosłym widzom proponuje w niedzielę (14.09.) o godz. 19.00 „Dekamerona”. Dla naszych Czytelników mamy na każdy ze spektakli po dwa podwójne zaproszenia na hasło Jelonka.com – do odbioru w kasie teatru po wcześniejszej rezerwacji.

„Aa-ta-yhmm” to przedstawienie dla maluchów w wieku od roku do pięciu lat. (Scenariusz i reżyseria Dorota Bielska, scenografia Rafael Akahira, muzyka Jacek Wierzchowski, asystentka reż. Kinga Maciejewska. Obsada: Dorota Korczycka-Bąblińska, Dorota Fluder, Sylwester Kuper, Radosław Biniek,
Rafał Ksiądzyna i Diana Jonkisz).

W związku ze specyfiką percepcji tego wyjątkowego widza spektakl jest zbudowany na zasadzie wrażeniowej a nie fabularnej. Odwołując się do zmysłu wzroku kolejne sceny przedstawiają kolejne ruchome obrazy. Bazę tekstową przedstawienia stanowi utwór Macieja Wojtyszki „Bromba i inni”, ale spektakl bazuje na rytmach, powtórzeniach, muzyczności języka traktowanego alogicznie.
Plan gry i widowni zorganizowany jest na scenie, najmłodsi widzowie siedzą wokół sceny na podłodze na poduszkach, dalszy rząd zajmują opiekunowie dzieci, na krzesłach.
*Bilety w cenie : 15 zł oraz rodzinny 32 zł (dla trzech osób)


„Dekameron”Giovanniego Boccaccio (Obsada: Dorota Fluder, Dorota Korczycka- Bąblińska, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, adosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski) jest jednym z największych arcydzieł literatury światowej. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka
* Bilety w cenie 20 zł

Bilety i rezerwacje: tel. 75 755 76 90 wew. 16 i 20, kom.: 512 219 907 oraz 512 21 99 61.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group