Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 10325
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Norwida otwarty na młodych

Środa, 2 października 2013, 7:49
Aktualizacja: 7:57
Autor: Paula/Ola
Jelenia Góra: Teatr Norwida otwarty na młodych
Fot. Paulina/Ola
W ubiegłym sezonie Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze skierował atrakcyjną ofertę do studentów. Były to bilety last minute, które uczniowie szkół wyższych mogli kupić na 10 minut przed spektaklem w cenie 5 zł. Miało to zachęcić żaków do częstszego odwiedzania teatru. Po wakacyjnej przerwie ta propozycja nie pojawiła się w cenniku. Dlaczego?

Jak mówi Anna Szlaga, kierownik działu marketingu Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, mimo tego, że informacja o atrakcyjnej cenie biletów na spektakle docierała do studentów poprzez plakaty rozwieszane w uczelniach, poprzez studentów odbywających staż w teatrze, poprzez informacje w klubach studenckich oraz za pośrednictwem tzw. marketingu szeptanego, oferta last minute nie cieszyła się tak dużą popularnością wśród studentów, na którą liczył teatr.

- W sezonie artystycznym 2013/2014 decyzją dyrektora Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze nie umieściliśmy w naszym cenniku oferty last minute. Rozszerzyliśmy natomiast ofertę o bilet rodzinny, proponowany już bilet szkolny, wprowadziliśmy wejściówki dla dzieci na zajęcia objęte programem tzw. TEATsYKÓW oraz podtrzymaliśmy bilet na premierę studencką. W naszym mieście jest coraz mniej studentów. Wielu młodych wyjeżdża do szkół wyższych we Wrocławiu, Poznaniu czy Warszawy a oferta las minute skierowana była do tej właśnie grupy. Nie znalazła jednak zainteresowania w tej grupie na tyle poważnego, żeby utrzymać tę propozycję w naszym cenniku w kolejnym sezonie artystycznym. Pomimo migracji młodych ludzi do dużych miast, obserwujemy rosnącą frekwencję. Widownia teatralna jest zróżnicowana ze względu na wiek, zainteresowania, płeć i widoczna jest w niej wyraźne zróżnicowanie potrzeb kulturowych. Zdecydowana większość naszych widzów jest w wieku 40+. Obecnie rozszerzyliśmy repertuar o zajęcia dla najmłodszych widzów wprowadzając oferty dla naj najów. Pojawi się ona w repertuarze już w przyszłym roku kalendarzowym. Poza spektaklami familijnymi uruchomiliśmy warsztaty edukacji twórczej dla widzów w wieku od 3 do 8 lat - dodaje Anna Szlaga.

Bilety na premiery studenckie są w cenie 12 zł. Polecane są także bilety: dla seniorów, familijne oraz dla najmłodszych wejściówki na poranne zajęcia interaktywne.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1153
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group