Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2835
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Targi gastronomiczne pod Śnieżką jeszcze dziś i jutro

Środa, 23 października 2013, 7:59
Aktualizacja: Czwartek, 24 października 2013, 10:18
Autor: Mea
Powiat: Targi gastronomiczne pod Śnieżką jeszcze dziś i jutro
Fot. Mea
Pokazy kulinarne, degustacje produktów, wykłady, szkolenia – to wszystko jest w programie trzydniowych Targów Gastro–Hotel, które rozpoczęły się wczoraj (22.10.) w hali sportowej przy ul. Gimnazjalnej w Karpaczu. Spotkania potrwają do czwartku. Impreza skierowana jest do gastronomów i hotelarzy.

Otwarcia targów dokonał jeleniogórski starosta Jacek Włodyga, który objął imprezę patronatem i wziął również udział w zabawie kulinarnej ze światowej sławy szefami kuchni: Danielem Luttringerem i Michelem Labarre.

- Zachęcamy do odwiedzenia targów, bo jest to wspaniały sposób na poznanie nowości w gastronomii i hotelarstwie – mówił Jacek Włodyga.

- Wykład na temat światowych trendów w prowadzeniu biznesu restauracyjnego i hotelarskiego oraz pożądanych kierunków rozwoju branży w Polsce wygłosił Daniel Luttringer, profesor sztuki kulinarnej z Międzynarodowej Szkoły Hotelarstwa w Szwajcarii "Les Roches", jednej z najlepszych szkół na świecie – mówiła Małgorzata Kryszak, dyrektor targów.

Nie zabrakło pokazów carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach w wykonaniu Łukasza Szewczyka, brązowego medalisty Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy 2013.

Około 30 firm prezentowało się na stoiskach oraz spotkaniach brokerskich. Pokazywano m.in. sprzęt do pakowania żywności, krojenia i zdobienia warzyw i owoców, mrożone i świeże pieczywo, potrawy, ale także meble, porcelanę, ręczniki, pościel i urządzenia do masażu.

- Produkty warzywne w słoiczkach sprowadzamy z Bułgarii. Głównie są to przetwory z papryki, bakłażanów i kabaczków. To świetna alternatywa dla wegetarian i nie tylko. Mamy też sosy z pieczonych warzyw, tak popularne w kuchni bałkańskiej – powiedział Krzysztof Petroczko z firmy Bul Eco w Poznaniu.

- Prezentujemy maszyny do pakowania żywności np. zup, do przewozu na cateringi, czy też po prostu do przechowywania. Jest to alternatywa dla styropianowych pojemników, które nie są szczelne. Są to niezbędne elementy w hotelarstwie, gastronomii i przetwórstwie żywności – podkreślał Dariusz Kupiec z firmy Metro Plast.

- Pieczemy na miejscu chleb czy ciasta. Dzięki specjalnym piecom każdy może zrobić w hotelu czy restauracji np. pączki i podać je jeszcze cieplutkie – zachęcał Andrzej Nowicki z firmy La Lorraine.
Targi to również świetna okazja do promocji Kotliny Jeleniogórskiej. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze na jednym ze stoisk prezentowali ofertę turystyczną regionu. - Ponieważ targi są skierowane nie tylko do mieszkańców powiatu, postanowiliśmy przybyłym gościom i uczestnikom zaprezentować atrakcje i zabytki regionu. Promujemy gminy z naszego powiatu – mówił Jarosław Hajndrych z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Środa

10.00 – pokazy carvingu - sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach
10.00 – 12.00 - szkolenie dla menadżerów -Metody budowania zespołu - coaching zespołowy
11.00 – Nowe rozwiązania zup do cateringu -pokaz kulinarny Jerzego Pasikowskiego
10.00 – 11.00 - Profesjonalne przygotowanie jednostki mieszkalnej dla gościa – prezentacja z pokazem
12.00 – 13.30- Techniki obsługi kelnerskiej - szkolenie
13.00 – Propozycje na mini desery na bufety -pokaz kulinarny Jerzego Pasikowskiego
14.00 – 15.00 - Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii - szkolenie dla kadry menedżerskiej

Czwartek

10.00 – pokazy kulinarne dotyczące produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych oraz produktów wytwarzanych w systemach jakości żywności.
10.00 – szkolenie Wino w gastronomi- umiejętność sprzedaży
10.00 – pokazy carvingu - sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach
10.00 – 11.00 - Techniki obsługi kelnerskiej - szkolenie
11.00 – konkurs „Stół dobrze nakryty” - aranżacja i obsługa stołu okolicznościowego
12.00 – 13.00- Savoir-vivre – dobre praktyki zachowania i postępowania wobec gości – szkolenie
14.00 – ogłoszenie wyników konkursu
15.00 - zakończenie targów

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group