Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4338
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tango Marcina Wyrostka

Niedziela, 1 lipca 2018, 11:24
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tango Marcina Wyrostka
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny wirtuoz akordeonu wrócił ze swoim zespołem Tango Corazon do Jeleniej Góry. Marcin Wyrostek – bo o nim mowa – był gwiazdą sobotniego wieczoru (30.06) na Placu Ratuszowym. Na scenie zaprezentowali się również młodzi jeleniogórscy artyści, zespół z Niemiec, a na zakończenie przyszedł czas na milongę z grupą Tango Karkonosze.

Poza atrakcjami rzemieślniczymi w ramach Art&Glass Festiwalu, Jeleniogórskie Centrum Kultury przygotowało dla przybyłych do centrum miasta szereg występów na scenie. Na początek wystąpili podopieczni Jacka Szreniawy, a także duet Julia Byszkowska - Adam Jęczmyk. Następnie przyszedł czas na występ niemieckiego zespołu Cuarteto Bando & Saul Villao Crespo.

Zanim na scenie pojawił się pochodzący z Jeleniej Góry Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon, doszło do podpisania umowy o dalszej współpracy pomiędzy przedstawicielem naszego miasta a nadburmistrzem Bautzen. Po części oficjalnej przy gorącym aplauzie pojawił się zwycięzca drugiej edycji programu Mam Talent (2009 r.), który wraz z przyjaciółmi z zespołu dał niesamowity, energiczny koncert dla publiczności, która jest dla niego wyjątkowa.

- Zawsze, gdy wracam do miejsca, gdzie spędziłem prawie 20 lat mojego życia, są dodatkowe emocje i uczucia. Jest radość, ale też większy stres. Wracam do Jeleniej Góry z wielkim sentymentem - wyznał Marcin Wyrostek, który był pod wrażeniem wyrobów prezentowanych przez uczestników festiwalu. - To prawdziwe dzieła sztuki i mam nadzieję, że muzycznie zbliżymy się do poziomu tych rzemieślników - dodał akordeonista.

Na zakończenie gorącego sobotniego wieczoru, grupa Tango Karkonosze, która trenuje w Jeleniogórskim Centrum Kultury, zaprezentowała się w namiocie przy "amfiteatrze". Była to okazja, aby poznać tajniki milongi. O muzykę na żywo zadbał zespół Cuarteto Bando & Saul Villao Crespo, a gościnnie wystąpił również Facundo Penalva, tancerz z Argentyny.

Dzisiaj (1.07) o godz. 17:30 odbędzie się koncert polsko-czeskiego chóru młodzieży szkolnej "Na wspólną nutę", następnie o 18:15 Satori z Czech, o 19:15 Old Stars Dixie z Czech, a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej "Piasek" Piaseczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group