Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12834
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taneczna maestria na Turnieju Karkonosze Open

Poniedziałek, 30 września 2013, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 1 października 2013, 7:14
Autor: Mea
Jelenia Góra: Taneczna maestria na Turnieju Karkonosze Open
Fot. Mea
Samba, cha–cha, jive, czy też walc angielski, foxtrot, tango – to tylko niektóre z tańców, które można było zobaczyć podczas dwudniowego 48. Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego Karkonosze Open (28–29.09) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Wystartowało w nim około 700 par!

- Po raz pierwszy otrzymaliśmy licencję na klasyfikację World Open w rankingu Międzynarodowej Organizacji Tańca Sportowego, która co roku przyznawana jest jedynie największym turniejom w kraju. To najwyższa dostępna dla wszystkich par forma rywalizacji, za którą otrzymują największą ilość punktów – powiedziała Monika Zamorska, współorganizatorka turnieju ze Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”.

- Najmłodsi uczestnicy startowali w kategorii 8-9 lat, w klasach rekreacyjnych. Oni dopiero zaczynają przygodę z tańcem. Po raz pierwszy odbył się turniej dla par seniorskich (w wieku powyżej 35 lat). Tancerze przyjechali do nas z Belgii, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Anglii, Hiszpanii, Włoch, Dani, Luksemburga oraz różnych polskich miast - mówiła Monika Zamorska.

Uczestnicy turnieju dawali z siebie wszystko. – Razem tańczymy cztery lata. Rodzice zapisali mnie na tańce, gdy miałem 9 lat. Startujemy w konkurencji młodzieżowej w tańcach standardowych. Moim ulubionym jest walc angielski, bo jest spokojny i można pokazać nim przestrzeń - opowiadał Maciej Konstanciuk z Wrocławiu, partner Darii Karbowniczak.
- Od zawsze lubiłam tańczyć najbardziej walca angielskiego. Do naszej choreografii zawsze staramy się wkomponować własny styl. Mamy już osiągnięcia m.in. w tym roku zdobyliśmy tytuł drugich wicemistrzów Polski w kategorii młodzież, a na mistrzostwach świata przed dwoma laty mieliśmy 10 miejsce – dodała Daria.

Licznie zgromadzona publiczność z wielkim podziwem obserwowała wyczyny młodych i starszych tancerzy.
– Bardzo mi się podobają tańce, a przyjechałam na występ mojej 22-letniej siostry Jagody. Zawsze jej kibicuję, są duże emocje. Niegdyś w Jeleniej Górze zajęła pierwsze miejsce, dlatego tym razem również liczymy na sukces – stwierdziła Anna Szczepaniak z Krotoszyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
240
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
8%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group