Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5832
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taneczna maestria na Turnieju Karkonosze Open

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 września 2013, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 1 października 2013, 7:14
Autor: Mea
Fot. Mea
Samba, cha–cha, jive, czy też walc angielski, foxtrot, tango – to tylko niektóre z tańców, które można było zobaczyć podczas dwudniowego 48. Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego Karkonosze Open (28–29.09) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Wystartowało w nim około 700 par!

- Po raz pierwszy otrzymaliśmy licencję na klasyfikację World Open w rankingu Międzynarodowej Organizacji Tańca Sportowego, która co roku przyznawana jest jedynie największym turniejom w kraju. To najwyższa dostępna dla wszystkich par forma rywalizacji, za którą otrzymują największą ilość punktów – powiedziała Monika Zamorska, współorganizatorka turnieju ze Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”.

- Najmłodsi uczestnicy startowali w kategorii 8-9 lat, w klasach rekreacyjnych. Oni dopiero zaczynają przygodę z tańcem. Po raz pierwszy odbył się turniej dla par seniorskich (w wieku powyżej 35 lat). Tancerze przyjechali do nas z Belgii, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Anglii, Hiszpanii, Włoch, Dani, Luksemburga oraz różnych polskich miast - mówiła Monika Zamorska.

Uczestnicy turnieju dawali z siebie wszystko. – Razem tańczymy cztery lata. Rodzice zapisali mnie na tańce, gdy miałem 9 lat. Startujemy w konkurencji młodzieżowej w tańcach standardowych. Moim ulubionym jest walc angielski, bo jest spokojny i można pokazać nim przestrzeń - opowiadał Maciej Konstanciuk z Wrocławiu, partner Darii Karbowniczak.
- Od zawsze lubiłam tańczyć najbardziej walca angielskiego. Do naszej choreografii zawsze staramy się wkomponować własny styl. Mamy już osiągnięcia m.in. w tym roku zdobyliśmy tytuł drugich wicemistrzów Polski w kategorii młodzież, a na mistrzostwach świata przed dwoma laty mieliśmy 10 miejsce – dodała Daria.

Licznie zgromadzona publiczność z wielkim podziwem obserwowała wyczyny młodych i starszych tancerzy.
– Bardzo mi się podobają tańce, a przyjechałam na występ mojej 22-letniej siostry Jagody. Zawsze jej kibicuję, są duże emocje. Niegdyś w Jeleniej Górze zajęła pierwsze miejsce, dlatego tym razem również liczymy na sukces – stwierdziła Anna Szczepaniak z Krotoszyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Ota 30-09-2013 11:02
A pary z Jeleniej Góry brały udział?
~E-ka 30-09-2013 12:19
No żeby brały udział to musiałyby być. Zwłaszcza u organizatora:))
~mariano 30-09-2013 13:11
~E-ka i tu się mylisz, bo organizator wystawił swoje pary, z sukcesami
~do Mariano 30-09-2013 13:55
Sukcesy?? 14-15 klasa E- 5 par tańczy fakt: 1 i 2 miejsce para od Kurzaka, ale też 5 miejsce, 14-15 D- 4pary i 4 miejsce od Kurzaka, 14-15 C- 11 par i 11 miejsce pary od Kurzaka, w standardzie 14-15 C- 10 par i 8 para od Kurzaka, pow 15 C- 15 par i 11 miesjce para od Kurzaka, 4 miejsce z innej szkoły z JG, 16-18 GPP- 43 pary i 42 miesjce para od Kurzaka, inne z JG pary wyżej. Więc nie wiem czy sukcesy mając przy tym 3 sędziów swoich
~mariano 30-09-2013 14:18
Wszystkie pary miały mieć 1 miejsca? Co do sędziów to było ich 4, i widać oceniali obiektywnie. Mieli sztucznie windować , swoje pary? To jest sport, a na sporcie to Ty E-ka raczej się nie znasz z naciskiem na "nie znasz"
~do Mariano 30-09-2013 14:27
Więc nw czy można to nazwać sukcesem, połowa par nawet finału nie dotknęła
~do E-ka 30-09-2013 14:36
Zobacz na rangę turnieju, kluby jakie wystawiały swoje pary, z jakich krajów przyjechały i liczbę tancerzy. Należy się cieszyć sukcesami wszystkich klubów tanecznych z Jeleniej Góry.
~janka 30-09-2013 19:54
To co czytam powyżej to jakiś absurd. Ludzie, czy Wy nie macie świadomości, jak znacząca była ta impreza, jakie znaczenia miała dla regionu (ponad 700 par)? Czy wygrał ktoś z Jeleniej, czy nie- jakie to ma znaczenie- mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknych "widowiskach", czy samo to nie jest już wystarczającym. Dlaczego tu mało kto coś robi, za to wszyscy pięknie narzekają, szczególnie wtedy, gdy są anonimowi. Mam jeszcze pytanie do włodarzy miasta, dlaczego impreza z taką rangą nie była prawie wcale rozreklamowana? Czy nie potraficie nawet wykorzystać tego, że ktoś inny robi coś dużego dla miasta? Wstyd!!!!!!
~do Janka 30-09-2013 20:37
Z tym się akurat zgodzę, tylu ludzi na mieście w ciągu weekendu nie było, albo ludzie z jarmarku albo tancerze, nie wspomnę już o hotelach oraz restauracjach w której tancerze zostawili kupę kasy. Wystarczyło zobaczyć ile pudełek po pizzach leżało w koszach na hali to się w głowie nie mieści a ile osób wyszło na miasto coś zjeść. Co do władz miasta- nie widziałem nikogo z urzędu miasta ani prezydenta który kocha kulturę ani nikogo z radnych itp. Co do reklamy były plakaty itp ale fakt późno i mało.
~E-ka 30-09-2013 21:42
Mariano a które to niby? W jakiej kategorii ?
~Element24 30-09-2013 21:47
~E-ka po pierwsze jest to duży prestiż sam udział w turnieju pod który trzeba się przygotowywać cały rok, niektóre pary w kategoriach dopiero zaczynają przygodę ze sportem, nową klasą taneczną, niektórzy są bardziej roztańczeni a inni mniej, to ze ktoś zdobywa ostatnie miejsce w swojej kategorii to nie znaczy ze jest słaby tylko po prostu w danej kategorii jeszcze nie jest tak bardzo roztańczony jak inni w jego kategorii, w jego kategorii mogą być wyjadacze, którzy już się roztańczyli w swojej kategorii i tylko mało im brakuje aby być w wyższej klasie. Sam jestem tancerzem, więc wiem co to znaczy przygotowywać się do takiej rangi turnieju. Po twoich komentarzach widać, że jesteś laikiem tanecznym.
~uczestmik 1-10-2013 0:10
Sama inicjatywa ciekawa, pokazy, rywalizacja super ale organizacja tragiczna. Jeszcze gorsza niż w ubiegłym roku. Międzynarodowy turniej, pary praktycznie z całego świata i wizytówka miasta - jedna toaleta na każdą szatnię dla zawodników, drzwi bez zamka, brud, smród, bez papieru, mydła, ręczników papierowych czy też suszarki do rąk. Bufet na ustawionych ławkach szkolnych, ciasto z surowym mięsem, cukier z musztardą i porozrzucanymi frytkami - aż dziw że sanepid na to pozwolił - chyba że nie wiedział lub nie chciał wiedzieć. Zmiany godzin występów , opóźnienia do 2 godzin i w dodatku brak wpisów do książeczek startowych - bo nie było komu wpisać. Wstyd. Tak wyglądała impreza z drugiej strony. ...a wszyscy podniecają się międzynarodowym turniejem...
~ 1-10-2013 16:27
Czy ktos z komentujacych organizowal kiedyklwiek jakas impreze chocby na 50 osob? czy wy wiecie jakich trzeba nakladow pracy i finansowych, a co do WC to tylo swiadczy zle o miescie a nie o organizatorach. Innej sali w Jeleniej nie ma:(
~:) 2-10-2013 22:14
Niestety taniec towarzyski to jedno wielkie bagno i Jelenia to samo. Wszystkie pary które coś chcą osiągnąć dojeżdżają do Lubina. A w Jeleniej w każdej szkole jest po 2 do 4 par i koniec. Nie osiągają żadnych wyników, taka jest prawda.
~gośc 3-10-2013 11:09
Nie jest to prawdę, że nic nie osiągają. W szkole u Pana Krzysztofa Cieślaka jest wiele zdolnych dzieci, które były w finale Karkonoszy.Do Lubinia jeżdzą starsze dzieci. Jeśli dzieci są zdolne i ambitne, a rodzice zaangażowani to sukcesy z czasem przyjdą.
~:) 3-10-2013 14:31
Oczywiście były dzieci finale 10/11 D 7 miejsce na 11 par wielki sukces. A w Openie st 11-13 miejsce na 14 par i w La 11-12 na 15 par. Wielkie gratulacje za Wspaniały wynik.
~@ 3-10-2013 17:18
Piękny turniej. Wspaniała uczta taneczna. Były niedociągnięcia były awarie sprzętu ale to przecież nie zamierzone. To ogromna impreza i wymaga niesamowitego wysiłku organizatorów. Ja nie narzekam. Chylę czoła przed Panem K. K. za to , że właśnie z Jeleniej Góry uczynił taneczną stolicę już nawet nie Polski ale Europy !!!! Dziękuję w imieniu wszystkich wielbicieli tanca. A wyniki??? Cóż nie zawsze podoba się nam przegrywać ale taki jest sport. Przestańmy obrzucać błotem sędziów czy organizatorów. Nie krytykujcie tancerzy to nie ich wina że muszą dojeżdżać do Lubina bo w Jeleniej nie ma szkoły tańca na odpowiednim poziomie. A do Lubina daleko - nie każdego stać na takie codzienne eskapady.... Może jedna z najstarszych szkół K i Z) się odrodzi? To zależy tylko od ilości młodziutkich tancerzy
~do gosc 3-10-2013 17:24
Zgadzam się że są zdolne dzieci ale szkoły już nie ma. Pan Krzysztof zmienił profil na klub salsy. Szczyci się grupą dziewcząt uprawiającą taniec w nocnych klubach. Z tańcem towarzyskim to to nie ma już nic wspólnego....
~Elakal 3-10-2013 18:54
Zgadzam się w 100% Towarzyski mierny u p. Cieślaka.
~7777777ggggg 4-10-2013 15:35
Biedne dzieci i biedni rodzice którzy tyle płacą aby ich dzieci tańczyły i z zajmowały ostatnie miejsca. Kto to widział aby dzieci brały tyle szkoleń. Rodzice przejrzyjcie na oczy pan. Krzysiu wykorzystuje waszą naiwność.
~graż 7-10-2013 8:15
Zgadzam się w zupełności ,że towarzyski mierny u p.Cieślaka a atmosfera jeszcze gorsza!Te pieniądze,które się wydaje na taniec u niego nie przekładają się w ogóle na jakoś!Tańczyłam tam i w ogóle nie polecam nikomu tej szkoły!
~mila23 9-10-2013 8:26
Każdą jeleniogórską szkołę krytujecie - nieładnie! Jak ktoś ma życzenie, niech dowozi dziecko do "pobliskiego" Wrocławia czy Lubina, ale nie obrażajcie innych tancerzy i ich szkół. Niektórzy nie wiążą dalekiej przyszłości z tańcem, nie wejdą w zawodowstwo. A co do atmosfery w w/w szkołach, to znacznie poprawiła się, odkąd odeszły niezadowolone mąciwody.
~ 9-10-2013 14:43
Czytajac posto mam wrazenie, ze sa Tylko zle szkoly w Jeleniej. Moje dzieci od 3 lat tancza u K i Z i sa bardzo zadowoleni. Ja rownierz z atmosfera, z podejscia pedagogicznego. Na tanczy sie nie znam, Ale przezte dostatni rok byla na 11 turnieju i nie zauwazylam aby wyrozumiala sie poziomem szkoly z Libija czysto Wroclawia. A co do Jeleniej to czysto wszyscy mauczyciele w tym mišiće nie wyszli od pana Kurzaka? Wiem czasem uczen przerosnie mistera. Ja jednak wole mistrza i nego doswiadczenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group