Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7201
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tańczyli po mistrzowsku

Wtorek, 17 czerwca 2014, 6:58
Aktualizacja: 7:00
Autor: org
Jelenia Góra: Tańczyli po mistrzowsku
Fot. Organizatorzy
Uczniowie Szkoły Tańca No Name Dance Studio zaprezentowali w sobotę (14.06) w Jeleniogórskim Centrum Kultury umiejętności wypracowane w ciągu roku. Impreza była bowiem podsumowaniem sezonu tanecznego 2013/2014.

Na scenie zaprezentowały się dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i starsza młodzież, a nawet dorosłe panie, które uczestniczą w zajęciach zumby. Style, które zaprezentowali tancerze to hip hop, dancehall, new style, afro dance, balet, zumba. Pojawił się również bardzo kobiecy układ, zapowiadający nowe zajęcia, które będą odbywały się od września: sexi dance z wykorzystaniem krzeseł.

- Była to druga już impreza w tym roku szkolnym, gdzie na scenie mogli zaprezentować swoje umiejętności wszyscy tancerze, którzy uczestniczą w zajęciach tanecznych w No Name – mówi Marcelina Leśniak, właścicielka szkoły oraz instruktor hip hopu i zumby. - Pierwsza odbyła się w styczniu. Po styczniowej imprezie każdy czuł niedosyt, natomiast sobotnie pokazy trwały znacznie dłużej. Jestem zachwycona tym, co pokazali tancerze. Przygotowywali się do tego pokazu wiele miesięcy. Włożyli w to dużo ciężkiej pracy, niesamowite emocje i całe serca, ale przede wszystkim swoją pasję. Wiele z tych dzieci swoją przyszłość łączy właśnie z tańcem, dlatego poświęca wiele godzin, aby doskonalić umiejętności. Często sami przygotowują swoje solowe występy. W naszej szkole staramy się dopasowywać do każdego ucznia, grupy są podzielone według wieku i umiejętności, tak aby każdy mógł jak najlepiej korzystać z treningów. Instruktorzy mają rewelacyjny kontakt z dziećmi jak i rodzicami. Bierzemy udział z wielu pokazach i warsztatach, tak aby dzieci miały motywacje i mogły pokazać swoje umiejętności. Z pokazu na pokaz widać jak tancerze się rozwijają. Większość osób uczęszcza na zajęcia już wiele lat – dodaje M. Leśniak.

W trakcie imprezy odbył się również pierwszy pokaz karate uczniów ze Szkoły OYAMA, który przygotowała Katarzyna Starzyńska. Dodatkową niespodzianka było losowanie nagród - darmowych karnetów na zajęcia w szkole No Name Dance Studio, jak również wejściówki dla dzieci do bawialni "FIKOLEK" oraz na zajęcia Tenisa Ziemnego ufundowane przez Pawła Skoczka, właściciela Akademii Tenisa Zimnego FUN&PLAY.

Na koniec imprezy każdy z uczniów otrzymał dyplom i słodkie niespodzianki. Całą imprezę poprowadziła Agnieszka Grzeszkiewicz, współwłaścicielka bawialni „Fikolek”.

- No Name jest szkołą „bez nazwy” ponieważ każdy z uczestników tworzy tą szkołę. Pełna scena świadczy o tym, ile serca i pracy staramy się wkładać w istnienie tej szkoły. Jesteśmy dumni z tego, że co rok przychodzi do nas coraz większa liczba dzieci, w których widzimy niesamowity potencjał i miłość do tańca. Od września planujemy rozszerzyć nasza działalność o nowe zajęcia szczególnie dbając o panie. Dla nich będzie m.in. yoga, fitness, sexi dance, zajęcia dla mam z dziećmi, kontakt i improwizacje oraz taniec współczesny. Planujemy również pracę nad nowym tanecznym projektem, w którym będą brali udział wszyscy uczniowie, ale jest to jeszcze niespodzianka. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Jest to piękna i niesamowita droga, która może rozpocząć się bardzo niewinnie, a później przerodzić się w sposób na życie, a przede wszystkim wielką pasję i miłość do tańca – dodaje Marcelina Leśniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group