Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3348
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taki park to wstyd! Na Wzgórzu Kościuszki

Czwartek, 11 sierpnia 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Taki park to wstyd! Na Wzgórzu Kościuszki
Fot. SAWPJG
Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego ,,SAWPJG" w Jeleniej Górze alarmuje, że stan Parku na Wzgórzu Kościuszki zaczyna być niechlubną częścią naszego miasta i pokazuje szereg spraw, którymi odpowiednie służby powinny się zająć jak najszybciej.

Mowa jest przede wszystkim o pomalowanych olejną farbą ławkach i tablicach informacyjnych, hałdach nieusuniętych liści i śmieci, a także o marnotrawionej wodzie, która płynie 24 godziny na dobę i poza zalewaniem ścieżek tworzy kałuże.

- Tak dłużej być nie może. Jest to piękne miejsce, ale coraz bardziej zaniedbane. Jeśli nikt nie będzie na to reagował, za kilka miesięcy mieszkańcy zaczną ten park omijać szerokim łukiem. Spacer po zanieczyszczonym parku nie jest żadną przyjemnością. Firma sprzątająca ten teren wyraźnie zaniedbuje swoje obowiązki. W tym roku, po wielu pismach kierowanych do spółki przez pięć lat, Wodnik nareszcie posprzątał z liści i nieczystości kamienną rynnę spustową, która łączy się od hydrofornią na Wzgórzu Szubienicznym.

Z drugiej jednak strony od dwóch lat przy bramie hydroforni stale 24 godziny na dobę niezależnie od pory roku, z zaworu wydostaje się woda na zewnątrz. Powstaje tam „sadzawka”. Woda znajduje też odpływ i wraca z przed bramy do kanału przy wejściu do hydroforni. Co z tą wodą się dalej dzieje, wie tylko Wodnik, a mieszkańcy mogą się tylko domyślać – mówi Jędrzej Hałatek, prezes Stowarzyszenia ,,SAWPJG" w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group