Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2467
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tak, daleko jeszcze!

Sobota, 6 lipca 2019, 13:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2019, 5:36
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Tak, daleko jeszcze!
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowy wieczór (5.07) z Placu Ratuszowego wyruszyli uczestnicy IX edycji Wielkiego Wędrowania z Gildią Przewodników Sudeckich. Niemal 80 osób postanowiło zmierzyć się z własnymi słabościami, warunkami na trasie, a przede wszystkim przeżyć wyjątkową przygodę. Metę – po 100 km marszu – zlokalizowano na Zamku Wleń.

Tradycyjnie, do centrum Jeleniej Góry przybyli nie tylko mieszkańcy naszego miasta i okolic, ale też zjechały osoby z Legnicy, Strzegomia i wielu innych odleglejszych miejscowości, bo wieści o Wielkim Wędrowaniu przez lata osiągnęły dalekie obszary.

Jestem po raz drugi, rok temu było super. Piękne widoki, świetne towarzystwo i atmosfera - wyznała Anita z Nowej Rudy. - Kocham wędrować, kocham góry i tak się nakręciliśmy, że warto spróbować swoich sił, bo to bardzo ciekawa impreza - dodała Beata z Legnicy, dla której był to debiut w wędrówce z Gildią Przewodników Sudeckich.

Panie wyznały, że są świeżo po 60 km wyprawie po górach i wierzą, że dadzą radę pokonać 100 km w jeleniogórskiej imprezie.

Trzeba ze sobą zabrać wygodne buty, butelkę wody - będziemy poić na trasie, czołówkę, bo będziemy szli w nocy oraz niewielki plecak, żeby schować kilka warstw ubrań - mówił Gracjan Kielijański, prezes Gildii Przewodników Sudeckich.

Organizatorzy, dzięki wsparciu z budżetu Miasta Jeleniej Góry zapewnili podwiezienie do węzła komunikacyjnego osób, które w trakcie stwierdzą, że nie dadzą rady i chcą się wycofać.

Zobaczymy m.in. Wieżę Książęcą w Siedlęcinie czy ruiny w Starej Kamienicy. Kończymy w Zamku Wleń, którego jesteśmy współgospodarzami i tam będzie końcowa biesiada - dodał G. Kielijański.

Najczęściej zadawanym pytaniem, z wątkiem humorystycznym było oczywiście "Daleko jeszcze?". Odpowiedź mogła być tylko jedna - jak w tytule!

Relacja z trasy Wielkiego Wędrowania w niedzielny poranek na naszym portalu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group