Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7759
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tajemnicza śmierć wyżła

Czwartek, 20 stycznia 2011, 9:37
Aktualizacja: 9:42
Autor: Angela
Trwają czynności, które mają ustalić kto jest winny śmierci psa rasy wyżeł z Osiedla Czarne w Jeleniej Górze. Czworonóg najpierw uciekł z posesji właścicielki przez otwartą furtkę i zaatakował prowadzonego na smyczy huskyego, a godzinę później został znaleziony martwy w ogrodzie. Lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę padło po ciężkim urazie głowy.

Sprawa dotycząca tajemniczej śmierci wyżła z Osiedla Czarnego miała swój początek w miniony poniedziałek. Właściciel psa rasy husky spacerował z czworonogiem na smyczy po osiedlu, kiedy biegający luzem wyżeł podbiegł do zwierzęcia i zaczął go gryźć. Na miejsce wezwano straż miejską, jednak poza zgłoszeniem samego faktu, mężczyzna nie oczekiwał ukarania właścicielki, bo jak mówił, jego pies się obronił. Strażnicy odnaleźli właścicielkę puszczonego luzem czworonoga. Kobieta zapewniała, że zwierzak uciekł jej przez otwartą bramkę ogrodzenia posesji. Strażnicy zażądali dowiezienia do komendy zaświadczeniu o szczepieniu i książeczki zdrowia wyżła.

- Godzinę później kobieta jednak zadzwoniła z informacją, że jej syn znalazł w ogrodzie martwego psa. Wezwany na miejsce weterynarz stwierdził, że przyczyną śmierci zwierzęcia było uderzenie go w głowę twardym narzędziem – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Trwa ustalanie, kto uderzył zwierzaka. Sprawcy grozi od roku, a w przypadku, kiedy sąd uzna, że było to działanie ze szczególnym okrucieństwem, to nawet do dwóch lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group