Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7319
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szwedzi zbudują jeleniogórską oczyszczalnię

Środa, 20 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 18:20
Autor: Nowiny Jeleniogórski
Rozstrzygnięto przetarg na modernizację - właściwie budowę nowej - oczyszczalni ścieków w Jeleniej Górze. W poniedziałek podpisano umowę ze zwycięskim wykonawcą. Tak jak to przewidywali rywale podglądający kulisy przetargu, zwyciężyła szwedzka firma „Skanska” S.A.

Przetarg wygrała, choć to nie ona zaproponowała najniższą cenę. W boju o inwestycję wartości kosztorysowej 10 euro złotych startowało czterech oferentów: Polimex, Nostostal Siedle S.A. z Wassertechnik Polska s-ka z o.o. (oferowali wykonanie robót za nieco ponad 9,9 mln euro), Skanska S.A. (10,1 mln euro); niemieckie firmy Strabag AG, Schachtbausen GmbH (prawie 12,8 mln euro) oraz PG Piecedeiogaz, Hydrobudowa (prawie 12,9 mln euro). Przetarg rozstrzygnięty przez komisję powołaną przez prezydenta Jeleniej Góry był monitorowany przez inspektorów Funduszy Spójności ISPA.

Nowa oczyszczalnia ścieków jest częścią większej całości - projektu o nazwie „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Jeleniej Górze” - największej inwestycji komunalnej w powojennej historii miasta. W jego zakres prócz modernizacji - budowy oczyszczalni wchodzą budowa od podstaw zakładu uzdatniania wody pozyskiwanej ze zbiornika w Sosnówce oraz budowa i rozbudowa związanej z tym zakładem sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Całość inwestycji ma kosztować ok. 40 mln euro. Na jej dofinansowanie Jelenia Góra uzyskała pomoc z ISPA w wysokości ponad 28 mln euro, co stanowi 69 procent spodziewanego kosztu budów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group