• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 17:58
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5779
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szukasz pracy? Znajdziesz ją w strefie

Wiadomości: REGION
Czwartek, 28 października 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: „Mo–Ja” Multimedia
Fot. MoJa Multimedia
Dwukrotnie zamierza zwiększyć zatrudnienie spółka HMS Polska z Wykrot (podstrefa Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Firma poszukuje kandydata na kierownika działu sprzedaży oraz spawaczy tworzyw sztucznych i monterów wyrobów z tworzyw sztucznych. Przyjęcia do pracy związane są z rozbudową zakładu. Koszt inwestycji to około 3,8 mln euro.

HMS Polska w Wykrotach należy do niemieckiego koncernu RENA, który jest producentem i dostawcą nowoczesnych linii galwanotechnicznych do obróbki fotoogniw baterii słonecznych oraz elektronicznych płyt drukowanych. Grupa RENA posiada kilka zakładów ulokowanych w Niemczech i w Polsce, a jej odbiorcy znajdują się na całym świecie. RENA została założona w 1993 roku przez Jurgena Gutekunsta. W ciągu kilku lat rozrosła się do rozmiarów nowoczesnego koncernu nagrodzonego w tym roku prestiżową nagrodą dla najlepszego zakładu TOP 100 w dziedzinie innowacji. Produkty wytwarzane przez firmę RENA stosowane są w urządzeniach służących do uzyskiwania energii odnawialnych. Roczny obrót spółki to około 200 mln euro.

Polski oddział w Wykrotach w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej założony w 2006 roku produkuje obudowy oraz komponenty do linii galwanicznych.
- Dzięki rosnącym zamówieniom inwestujemy w rozbudowę istniejącego zakładu. Powstaje nowa hala produkcyjno-biurowa. Po zrealizowaniu tej inwestycji powierzchnia produkcyjna zwiększy się z 2 tys. m2 do 10 tys. m2. Nasz zakład zatrudnia obecnie ponad 150 pracowników. W przyszłym roku zatrudnienie zwiększy się dwukrotnie – mówi Zbigniew Moskal, kierujący zakładem.

HMS Polska od kandydatów na spawaczy tworzyw sztucznych i monterów wyrobów z tworzyw sztucznych wymaga: wykształcenia mechanicznego, dobrej znajomości rysunku technicznego, zdolności manualnych. Poszukiwany kierownik działu zakupów będzie odpowiedzialny za: kompletny zakup części technicznych z uwzględnieniem jakości, kosztów i terminów, samodzielne diagnozowanie zapotrzebowań firmy, opracowywanie i realizację umów, administrowanie realizacji zleceń. Zatem powinna być to osoba posiadająca wykształcenie wyższe i doświadczenie zawodowe w dziale zakupów technicznych. Mile widziane: znajomość specyfiki technicznej, bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, bardzo dobra znajomość programu MS-Office, umiejętności negocjacyjne i duże zdolności interpersonalne.

- Kolejne atrakcyjne miejsca pracy są dowodem na to, że działalność naszej strefy wpływa na ożywienie rynku zatrudnienia. Należy pamiętać, także, że każdy etat w strefie generuje co najmniej następny poza nią, w firmach kooperujących z inwestorami – podkreśla Iwona Krawczyk, prezes kamiennogórskiej strefy.

HMS Polska jest jedną z przeszło 40 firm działających, bądź będących w trakcie budowy na terenie kamiennogórskiej strefy. Inwestorzy ulokowali już blisko 1,5 mld zł, zatrudniają łącznie ponad 4 tys. osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Ja 28-10-2010 8:46
No z Jeleniej do Wykrotów to rzut beretem, można śmiało dojeżdżać tam do pracy. Dlaczego u nas nie otworzą,takiej fabryki tylko same galerie
~Obywatel 28-10-2010 10:18
"HMS Polska jest jedną z przeszło 40 firm działających, bądź będących w trakcie budowy na terenie kamiennogórskiej strefy. Inwestorzy ulokowali już blisko 1,5 mld zł, zatrudniają łącznie ponad 4 tys. osób." A w Jeleniej Górze nie ma pracy i trzeba wyjeżdżać do innych miast by zdobyć prace. Jedynie Marzena Machałek może zmienić w tej materii na lepsze dla Jeleniej Góry by ludziom żyło się godnie a nie jakoś.
~Panda 28-10-2010 11:34
W Jeleniegórskiem UP jest full ofert, jest w czym wybierać! Panie super miłe! Az chce sie tam wchodzić! :))) ZLIKWIDOWAC UP! JEST TO BEZSENSOWNA INSTYTUCJA! PODPIS MOGE WYSLAC MEILEM !
~gosc7 28-10-2010 13:02
To jak w końcu? Szukaja kierownika działu sprzedaży, czy kierownika działu zakupów? :))))
~Panika 28-10-2010 13:54
do Panda: Jak zaczniesz zbierać podpisy to daj znać ;)
~ja 28-10-2010 14:09
szkoda że nie w Jeleniej ta praca !!! w tej dziurze chyba też jest kawałek strefy - tylko co z tego jak żadna fabryka się tu nie buduje !!!! ciekawe dlaczego ???
~madlen 28-10-2010 15:11
skoro tak bardzo chcecie pracy... to czemu sie nie rozejżycie dookoła ?? Dr Schneider przyjmuje z otwartymi ramionami... z Jeleniej jest doskonały dojazd... Więc czemu tam nie pójdziecie tylko jęczycie, że nie budują takich wykańczalni tutaj... Jakoś takie tłumy tam nie walą drzwiami i oknami...
~ 28-10-2010 15:23
do madlen: ciekawe tylko od kiedy schnajder przyjmuje chyba ze ty tam pracujesz i opowiadasz bzdury ze sa przyjecia zeby sie ludzie odczepili na tema pracy ,tutaj jest kicha z praca a nasz madry prezydent wie jak brakc lkase za galerie ktore powstaja jak grzyby po deszczy i ciekawe tylko poco jak ludzie nie maja za co kupowac bo im nie starcza od 1 do 1

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group