Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9365
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztuka zakręcona opanowała Przystań Twórczą

Niedziela, 6 września 2015, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 września 2015, 7:58
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Sztuka zakręcona opanowała Przystań Twórczą
Fot. Karolina Matusewicz
Spotkanie z klaunem Rufi Rafim, zabawy maszyną kleksograficzną, tworzenie własnych animacji i malowanie buziek to tylko kilka atrakcji spośród wszystkich, które czekały w sobotę (05.09) na uczestników "Bajkowej Soboty" w Przystani Twórczej.

"Sztuka zakręcona" to tytuł, jaki animacjom nadali aktorzy teatru Czerwona Walizka, którzy przygotowali szereg atrakcji dla małych i dużych.

Dzieci i ich rodzice, którzy postanowili spędzić ten dzień z Przystanią Twórczą, mieli okazję popracować nad swoją kreatywnością i zmysłem artystycznym, a także wcielić się w malarza-abstrakcjonistę dzięki maszynie kleksograficznej. Na kręcącą się w maszynie kartę papieru dzieci wylewały wybrane przez siebie farby w różnych kolorach i proporcjach, tworząc niepowtarzalne i oryginalne dzieło sztuki.

Największą niespodzianką dla dzieci była wizyta klauna Rufi Rafiego, który do swojego show zapraszał widzów, i to nie tylko tych najmłodszych, ale także chętnych do zabawy dorosłych. Ponadto uczestnicy, przy pomocy maszyny do animacji poklatkowej i własnej wyobraźni, tworzyli ruchome obrazki.

Podczas trzygodzinnych animacji nie zabrakło też malowania buziek, puszczania gigantycznych baniek, warsztatów skręcania różnych kształtów z balonów i zabaw z chustą animacyjną.

Organizatorem imprezy była Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group