Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6366
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztuka o Żydach w kawiarni

Poniedziałek, 17 marca 2008, 7:57
Aktualizacja: Środa, 19 marca 2008, 15:13
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Sztuka o Żydach w kawiarni
Fot. ROB
To będzie opowieść o Żydach, o ich zwyczajach. Na poważnie, ale i z elementami humoru – zapowiada Michał Zadara, reżyser przedstawienia. Premiera najnowszej produkcji teatru „Gog i Magog” już w najbliższą środę (19 marca) o godz. 19.

Spektakl oparty jest na podstawie Kroniki Chasydzkiej Martina Bubera. To będzie coś między próbą czytaną a spektaklem teatralnym. Aktorzy nie mają ściśle przydzielonych ról.

Będą czytać tekst i grać jedynie niektóre fragmenty. W dodatku przedsięwzięcie nie odbędzie się na scenie, ale w.... kawiarni teatru. Widzowie będą siedzieć przy stolikach, między którymi będą poruszać się aktorzy.

– Staram się odkryć coś poza ogólnie znanymi środkami realizacji teatralnej – mówi Michał Zadara. – To będzie zestawienie niskiej mistyki kawiarni z najwyższymi pytaniami, np. o istnienie Boga, jakie człowiek sobie zadaje.

Czy temat spektaklu nie jest zbyt poważny? – Jest wiele innych miejsc niż teatr, gdzie przychodzi się dla rozrywki – uważa Michał Zadara. – Do teatru ludzie przychodzą, żeby trochę pomyśleć. Ale bez przesady. Zapewniam, że „Gog i Magog” to propozycja, w której nie zabraknie żartu.

W spektaklu występuje jedynie czterech aktorów: Jarosław Dziedzic, Piotr Konieczyński, Jacek Paruszyński, Piotr Żurawki.
Premiera „Goga i Magoga” już w najbliższą środę o godz. 19. w kawiarni teatru jeleniogórskiego. Bilety (18 i 25 złotych) do nabycia w dziale organizacji widowni, tel. (0 75) 64 28 130. Kolejne terminy spektaklu: 27 i 28 marca, o godz. 19.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group