Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9909
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztos na Bankowej – małżeństwo traci 7 tysięcy złotych

Piątek, 7 listopada 2008, 8:05
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Bolesną nauczkę, aby nie korzystać z „usług” handlarzy walutą, dostało starsze małżeństwo, które chciało korzystnie wymienić euro na złotówki u cinkciarza. Ten oszukał parę na siedem tysięcy złotych. Zamiast właściwych pieniędzy przyjęli niewiele warte banknoty.

Do oszustwa doszło w środę około godziny 11.00 przy ulicy Bankowej. Małżeństwo z Jeleniej Góry chciało korzystnie wymienić walutę. Kurs w kantorze wydawał im się jednak zbyt niski w porównaniu do tego, co proponował jeden z cinkciarzy stojący przed kantorem. Małżeństwo skusiło się i zgodziło się na wymianę pieniędzy u mężczyzny.

Jeleniogórzanie przekazali odliczoną gotówką nieznanemu, ale w zamian otrzymali od niego tylko część prawdziwych, wymienionych banknotów. Pozostałe, wplecione między prawdziwą gotówkę były niewiele wartymi papierami. W pierwszych chwilach małżeństwo nie zorientowało się o oszustwie. Po chwili kanciarza już nie było. W ten sposób jeleniogórzanie stracili około 7 tysięcy złotych. Poszkodowani zgłosili się na policję. Obecnie trwa postępowanie w tej sprawie.

Młody mężczyzna był obcej narodowości i wysokiego wzrostu, miał ciemne włosy i ciemną karnację skóry. Ubrany był w ciemny płaszcz. Jeśli uda się policji zatrzymać oszusta, grozi mu do 8 lat więzienia. Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność przy wymianie gotówki oraz nie przekazywanie jej osobom nieznajomym nawet na chwilę.

– Wielokrotnie dochodziło już do podobnych oszustw, dlatego apelujemy, by ludzie korzystali z usług kantorów, które są zarejestrowane i działają zgodnie z prawem – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji. Nie należy przekazywać do rąk osobom nieznajomym pieniędzy do sprawdzenia, czy zobaczenia. Należy uważać też na zbyt korzystne warunki wymiany walut, które bardzo często wykorzystują oszuści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
12
Pozostanę na miejscu
75%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group