Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8568
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szóstoklasiści zwiedzili „Jedynkę”

Czwartek, 10 marca 2016, 9:06
Aktualizacja: Piątek, 11 marca 2016, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szóstoklasiści zwiedzili „Jedynkę”
Fot. Przemek Kaczałko
Ponad 200 szóstoklasistów zwiedziło wczoraj (9.03) Gimnazjum nr 1, czyli placówkę, w której najprawdopodobniej będą kontynuować swoją edukację. Grono pedagogiczne wraz z uczniami przygotowało dla młodszych koleżanek i kolegów wiele atrakcji, by przekonać ich do swojej szkoły.

- Skorzystaliśmy z okazji, że nasze dzieci odbywają w tej chwili rekolekcje wielkopostne i o takiej godzinie w większości szkół podstawowych jest już po zajęciach lekcyjnych – powiedziała Jolanta Piasecka. - Przede wszystkim staramy się zagwarantować bezpieczeństwo dzieciom, ale również warunki godne XXI wieku, czyli bardzo dobrą kadrę przygotowaną merytorycznie, pracownie, zajęcia pozalekcyjne, czyli wszystko to, co powoduje, że w kolejnych etapach edukacyjnych nasze dzieciaki odnoszą sukcesy – dodała dyrektor Gimnazjum nr 1.

Tradycyjnie, w placówce przy ul. Piłsudskiego nie będzie problemu z naborem i jak mówi dyrektor szkoły – nie dla wszystkich chętnych wystarczy miejsc, bowiem do „Jedynki” często zgłaszają się uczniowie nawet z terenu powiatu.

- Zaprosiliśmy na nasz dzień otwarty uczniów z jeleniogórskich szkół – powiedziała wicedyrektor Aleksandra Tęcza. - Największa grupa to Szkoła Podstawowa nr 10 – ok. 100 osób. Spora grupa jest też z SP 11 i innych szkół – dodała.

Każda grupa, która przybyła do jeleniogórskiego gimnazjum była pod opieką „ucznia – przewodnika” zwiedzała po kolei każdą z klas, gdzie goście brali udział w różnych pokazach, warsztatach, a także oglądali występy artystyczne i sportowe gimnazjalistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group