Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 10254
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoły pełne …remontów

Sobota, 25 czerwca 2011, 9:06
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2011, 8:07
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szkoły pełne …remontów
W ramach planowanych inwestycji w oświacie Zespół Szkół i Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach zyska nowe wielofunkcyjne boisko
Fot. Maciej Gumny i Marcin Rozkoszny
Przedszkola nr 11 i 27 czyli popularny „Okrąglaczek, szkoły podstawowe nr 2, 3 i 8, gimnazja nr 1 i 3 oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, „Handlówka” i Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych – to szkoły, w których podczas wakacji będą prowadzone różnego rodzaju remonty i roboty. Prace ruszą na dniach i skończą się zanim uczniowie wrócą do szkół.

Przy przedszkolu nr 11 w Jeleniej Górze przez okres wakacji montowane będzie ogrodzenie, które pochłonie kilkanaście tys. zł. W „Okrąglaczku” planowana jest wymiana dachu za około 30 tys. zł. Podobna kwota pochłonie ogrodzenie w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieplicach, gdzie planowana jest budowa placu zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła”. W Szkole Podstawowej nr 2 wymieniony zostanie dach za około 600 – 700 tys. zł, a przy „Ósemce” rozpocznie się budowa boiska za około 400 tys. zł. Prace o mniejszym zakresie, w tym głównie odświeżenie i odmalowanie klas czy korytarzy planowane jest również w innych szkołach, w tym w SP nr 13.

Dużo będzie się też działo w Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze, gdzie planowana jest przebudowa części pomieszczeń, do których trafią uczniowie CKU. Przez okres wakacji w tej placówce wymienione zostaną również dach i okna. Łączny koszt tych prac pochłonie około 1 mln zł. Część pomieszczeń zostanie też przebudowanych w Gimnazjum nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie od września przeniosą się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych. Placówki zostaną bowiem połączone. Koszt przebudowy to ok. 300 tys. zł.

Prace dotyczące budowy centrum kształcenia zawodowego trwają już w popularnej „Handlówce” czyli w ZSL i Z nr 2 w Jeleniej Górze. Tu skala prac i wydatków jest ogromna. Remont i adaptacja pomieszczeń, które zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do nauki zawodu, to koszt bez mała miliona złotych.
Przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych powstanie natomiast świetnie wyposażone wielofunkcyjne boisko za ok. 400 tys. zł. Do mniejszych inwestycji należą m.in. remont auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych za ok. 30 tys. zł.

- Remonty w oświacie są dość specyficzne, właśnie ze względu na fakt, że (poza wyjątkami) muszą być przeprowadzone wyłącznie w okresie wakacji. Poza wymienionymi pracami, roboty będą prowadzone również w innych szkołach, ale będą one najczęściej drobniejsze, wynikające z potrzeb konserwacji i odświeżenia niektórych pomieszczeń. Jak widać zakres remontów i inwestycji w jeleniogórskiej oświacie w tym roku jest bardzo duży – mówi Zofia Czernow, zastępca Prezydenta Jeleniej Góry.

Nadal przebudowywana jest też bursa przy ul. Kilińskiego, której remont znacznie się wydłużył i potrwa jeszcze kilka miesięcy.

- Roboty najprawdopodobniej zakończoną się dopiero w listopadzie br., bo zaszła konieczność realizacji dodatkowych, trudnych prac. Początkowo nie planowano wymiany stropów, ale po ich odkryciu okazało się, że jest to konieczne. Stąd decyzja o przeznaczeniu dodatkowych środków i wydłużeniu okresu remontu – tłumaczy wiceszefowa miasta.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group