Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3806
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkoła z Marciszowa nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

Wiadomości: Region
Środa, 18 kwietnia 2012, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Gimnazjum z Marciszowa zdobyło nagrodę publiczności w konkursie „Teenagers in action”, który odbywał się w ramach projektu Youngster finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Uczniowie z Gimnazjum z Marciszowa mobilizowali lokalne społeczności do oddawania głosów na Facebooku między 16 a 31 marca br. Najbardziej skuteczne były autorki projektu, który zbliżył uczniów i mieszkańców Marciszowa do… teatru!

- Pod hasłem „Zrób coś dla swojej społeczności”, uczniowie gimnazjów mieli za zadanie zlokalizować problem i zrealizować projekt, który pomoże go zmienić. Biorąc pod uwagę fakt, że na wsiach brakuje kin i teatrów, gimnazjalistki z Marciszowa postanowiły przygotować własne przedstawienie. Napisały scenariusz w języku angielskim do „Czerwonego Kapturka”, przygotowały scenografię, a następnie rozdały zaproszenia i powywieszały ogłoszenia reklamujące spektakl. Przedstawienie było pokazane zaproszonym gościom oraz wszystkim uczniom szkoły – piszą organizatorzy. Oprócz dobrego pomysłu i świetnej realizacji projektu, uczennice z Marciszowa zaraziły innych swoim entuzjazmem, motywując ich do głosowania na Facebooku.

Ich projekt zdobył aż 1985 głosów – ponad 1000 więcej od projektu znajdującego się na kolejnym miejscu! W nagrodę, wraz z trzema laureatami wybranymi przez jury – których poznamy pod koniec kwietnia br., pojadą na początku czerwca na wycieczkę do Warszawy. Więcej informacji na stronie: www.youngster.pl.

Celem działań programu Youngster jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego. Program nauki tego języka jest adresowany do wszystkich chętnych uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, w tym zwłaszcza pragnących kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. Zajęcia języka angielskiego stanowią uzupełnienie i rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~devilek 18-04-2012 15:58
wszędzie dobrze ... ale w jeleniej dziurze ... najgorzej
zbychuzestrychu 18-04-2012 17:37
Zawsze jadąc na zakupy do Walbrzycha, przejeżdżam przez no i podziwiam . Moszna? Moszna!
~///... 18-04-2012 18:26
Brawo, gratulacje!
~obserwatora 18-04-2012 21:29
wielkie gratulacje dla szefa Gminy Marciszów!!!moze kiedys Janowice Wielkie zostana przejete przez taka Gmine jak Marciszów czy Mysłakowice!!!Bo nasz Wojt to tylko podnosi podatki i nic wiecej!WSTYD!@
~! 18-04-2012 22:24
Mysłakowice dobrą gminą??? A co wójt zrobił dla mieszkańców innych miejscowości niż same Mysłakowice??? NIC

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group