Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5955
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szkoła z Marciszowa nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

Środa, 18 kwietnia 2012, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Gimnazjum z Marciszowa zdobyło nagrodę publiczności w konkursie „Teenagers in action”, który odbywał się w ramach projektu Youngster finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Uczniowie z Gimnazjum z Marciszowa mobilizowali lokalne społeczności do oddawania głosów na Facebooku między 16 a 31 marca br. Najbardziej skuteczne były autorki projektu, który zbliżył uczniów i mieszkańców Marciszowa do… teatru!

- Pod hasłem „Zrób coś dla swojej społeczności”, uczniowie gimnazjów mieli za zadanie zlokalizować problem i zrealizować projekt, który pomoże go zmienić. Biorąc pod uwagę fakt, że na wsiach brakuje kin i teatrów, gimnazjalistki z Marciszowa postanowiły przygotować własne przedstawienie. Napisały scenariusz w języku angielskim do „Czerwonego Kapturka”, przygotowały scenografię, a następnie rozdały zaproszenia i powywieszały ogłoszenia reklamujące spektakl. Przedstawienie było pokazane zaproszonym gościom oraz wszystkim uczniom szkoły – piszą organizatorzy. Oprócz dobrego pomysłu i świetnej realizacji projektu, uczennice z Marciszowa zaraziły innych swoim entuzjazmem, motywując ich do głosowania na Facebooku.

Ich projekt zdobył aż 1985 głosów – ponad 1000 więcej od projektu znajdującego się na kolejnym miejscu! W nagrodę, wraz z trzema laureatami wybranymi przez jury – których poznamy pod koniec kwietnia br., pojadą na początku czerwca na wycieczkę do Warszawy. Więcej informacji na stronie: www.youngster.pl.

Celem działań programu Youngster jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego. Program nauki tego języka jest adresowany do wszystkich chętnych uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych, w tym zwłaszcza pragnących kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. Zajęcia języka angielskiego stanowią uzupełnienie i rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group