Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7972
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Szkło kominkowe – czy wiesz o nim wszystko?

Piątek, 21 czerwca 2019, 10:44
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 12:39
Autor: TS
Polska: Szkło kominkowe – czy wiesz o nim wszystko?
Fot. TS
Jest to jeden z bardzo ważnych elementów każdego kominka. Taki, który nie spełnia jedynie roli dekoracyjnej, ale jest też bardzo ważną częścią urządzenia grzewczego. Poniżej kilka aspektów technicznych, które trzeba przeanalizować wtedy, kiedy planujemy montaż kominka w naszej przestrzeni. Poniżej garść informacji!

Cena – ważna kwestia
Jednym z istotnych czynników, którym zazwyczaj kierujemy się podczas zakupu kominka, a także różnych elementów razem z nim występujących jest cena. Bardzo często jej wysokość świadczy o tym, z jakich materiałów wykonane zostało dane urządzenie, a finalnie o tym, jaka jest jego jakość. W przypadku szkła kominkowego cena ta jest bardzo różna. Może to być kilkadziesiąt złotych albo też nawet ponad tysiąc złotych. Zwykle element ten dedykowany jest do konkretnego modelu i to dodatkowo warunkuje jego cenę.

Istotne parametry – szkło kominkowe
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkła kominkowego? Przede wszystkim na to, czy jest ono odpowiednie do danego wkładu. Oprócz tego wśród istotnych informacji technicznych należy wymienić: wagę, wysokość, szerokość i rodzaj szyby. Warto przeanalizować te kwestie jeszcze przed zakupem. Szkło kominkowe musi być dobrane niezwykle precyzyjnie!

Wygląd ma znaczenie!
Istotną kwestią jest ponadto wygląd szkła kominkowego. Wśród jego zalet można wymienić to, że jest to przede wszystkim element dekoracyjny. To właśnie on nadaje kominkowi jednocześnie elegancki i nowoczesny wygląd.

Jest tak na przykład w przypadku modelu szyby GLASS, która optycznie powiększa front kominka. Krawędzie formatek szklanych poddawane są obróbce, jaką jest szlifowanie z polerowaniem. Zyskują one wówczas bardzo szlachetny wygląd, a kiedy zostaną wypolerowane – zaczną błyszczeć!

Rodzaj szyby, a efekt, jaki chcemy uzyskać
Jeżeli zdecydujesz się na szybę uwypukloną, czyli 3D, wówczas zyskasz wrażenie ognia palącego się nieco bliżej Ciebie. Znakomicie będzie się on prezentował w przestronnym salonie. Uzyskany efekt bardzo często uwarunkowany jest od wykorzystanego rodzaju szkła.
Perspektywa podziwiania tańczących ogników z kilku stron? Dlaczego nie!

https://kratki.com/sklep/pl/produkt/2038/lucy-12

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group