Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5911
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szklarska Poręba straci „Wzrok”?

Sobota, 29 listopada 2008, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szklarska Poręba straci „Wzrok”?
Fot. Archiwum
Właściciele znanego Centrum Mikrochirurgii Oka „Wzrok” nie wykluczają, że wyniosą się z miasta pod Szrenicą. Kończy się umowa dzierżawy trzech budynków od szklarskoporębskiego magistratu, a firma nie zamierza jej przedłużać. Żąda jedynie zwrotu nakładów, jakie wniesiono w miejskie nieruchomości.

Spór dotyczy przede wszystkim jednego z budynków przy osiedlu Podgórze w Szklarskiej Porębie, który ma typowo hotelarski charakter. Władze miasta uważają, że nie można go w nieskończoność wynajmować po kosztach.

– Za podobny budynek właściciele pensjonatów płacą 7 tysięcy złotych, natomiast firma „Wzrok” płaci za dzierżawę 20 groszy za metr. Tak dalej być nie może – mówi Arkadiusz Wichniak, burmistrz Szklarskiej Poręby. – Mamy jednak nadzieję, że Centrum Mikrochirurgii Oka pozostanie w Szklarskiej Porębie. Jeżeli jednak właściciele zdecydują inaczej to pozostałe dwa budynki wynajmiemy innej firmie medycznej, bo są one przystosowane do tego typu działalności. Niewykluczone jest także to, że trzeci budynek zostanie wystawiony na sprzedaż, w związku z czym firma „Wzrok” będzie mogła go po prostu kupić.

Według rzeczoznawców Centrum Mikrochirurgii Oka, firma na wynajmowane budynki wydała 1.899.515 złotych, które chciałaby odzyskać od właściciela, czyli Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. – Magistrat nie zaproponował nam żadnej oferty, w związku z czym umowa dzierżawy dobiega końca, chcemy więc odzyskać pieniądze, jakie wydaliśmy na miejskie nieruchomości. Nie wykluczamy, że przeniesiemy firmę do Karpacza lub Świeradowa Zdroju, ale na razie nie mamy żadnych konkretnych planów. Poza tym jesteśmy właścicielami budynku przy ulicy Górnej w Szklarskiej Porębie i być może tam przeniesiemy swoją działalność – powiedział Krzysztof Giertuga, pełnomocnik zarządu Centrum Mikrochirurgii Oka – „Wzrok”.

Konkretną odpowiedź dotyczącą zwrotu poniesionych nakładów firma od urzędu dostanie za dwa tygodnie – Jeżeli Centrum Mikrochirurgii Oka faktycznie wydało tę kwotę na nasze nieruchomości to zwrócimy ją, ale muszą to potwierdzić również nasi rzeczoznawcy – powiedział Arkadiusz Wichniak.

Poradnia „Wzrok” w Szklarskiej Porębie cieszy się dużym zaufaniem wśród pacjentów. Wiele z nich decyduje się na leczenie właśnie w tej placówce. Jeżeli placówka przeniosłaby się do Karpacza, to dla mieszkańców naszego regionu pewnie nie byłoby większej różnicy. Ale jeżeli „Wzrok” ulokuje się w Świeradowie Zdroju, mogą być mniej zadowoleni, z powodu kłopotliwych dojazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
580
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group