Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7318
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Szklarska Poręba nie musi zwracać dotacji

Środa, 14 lutego 2018, 8:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Szklarska Poręba nie musi zwracać dotacji
Fot. WAC
Do końca czerwca mają się zakończyć prace remontowe przy jednej z głównych ulic Szklarskiej Poręby. Chodzi o ul. Turystyczną.

Według pierwotnych planów remont wiodącej pod dolną stację wyciągu na Szrenicę traktu miał się zakończyć przed końcem 2017 roku. W realizacji inwestycji nastąpiło jednak opóźnienie, którego główną przyczyną były niespodziewane przeszkody jakie napotkali drogowcy w gruncie przy robotach ziemnych. Kilka razy zdarzało się, że łyżka koparki napotykała na instalacje lub rury których nie było na mapach, co powodowało nieplanowane przerwy w robotach. W tej sytuacji zakończenie prac zostało przesunięte na połowę tego roku.

Wartość inwestycji to 3,7 miliona złotych, z czego 1,1 mln zł pochodzi z ubiegłorocznej dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z zasady środki te powinny być rozliczone do końca roku na jaki zostały przyznane. Na szczęście Urząd Marszałkowski przychylił się do wniosku Miasta o zmianę zakresu rzeczowego inwestycji tak, aby uwzględniał już wykonane prace i w tej sytuacji samorząd spod Szrenicy nie musi zwracać dotacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group