Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6913
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Szklany Art Skwer

Poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 6:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Szklany Art Skwer
Fot. WAC
Pod hasłem „DNA Szkła” upłynęła tegoroczna edycja letniego festiwalu sztuki „Art Skwer”, który od ostatniego czwartku do niedzieli (5-8.08) obywał się na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.

Formuła tegorocznego Atr Skweru różniła się nieco od tej znanej z poprzednich edycji. Do tej pory letni festiwal sztuki i rękodzieła trwał przez kilka letnich weekendów, z których każdy poświęcony był różnym działaniom artystycznym. W tym roku organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej zdecydowali, że program zostanie skumulowany do czterech dni. Tematem przewodnim tegorocznego Art Skweru było szkło.

Podczas Art Skweru zajmujmy się szkłem pod każdą postacią, zarówno płynna jak i stałą - mówi Anna Wójcikiewicz z MOKSiAL – u. - Szkło tniemy, malujmy, wykonujemy na nim kalkomanię i grawerki. Wiele możliwości, wiele technik i wiele umiejętności do zdobycia na naszych warsztatach. Jak już się znudzi szkło to na chętnych czekają także stoiska z czerpanym papierem, cyjanotypią roślinną, kafejka z oryginalną kawą paloną po turecku i warsztaty wykonywania dawną techniką koralików.

Twoja reakcja na artykuł?

15
63%
Cieszy
1
4%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group