Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12909
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szczytna tradycja Bursy Szkolnej Nr 1

Wtorek, 29 października 2019, 10:07
Aktualizacja: Czwartek, 31 października 2019, 13:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szczytna tradycja Bursy Szkolnej Nr 1
Fot. użyczone
To już tradycja – młodzież z Bursy Szkolnej Nr 1 posprzątała zapomniane groby na starym cmentarzu komunalnym przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.
Zbliżające się Święto Zmarłych to dzień szczególny w chrześcijańskiej kulturze i w kultywowanej od dawna obyczajowości. Poświęcamy go pamięci ludziom, którzy odeszli: znajomym, bliskim, nieznanym bohaterom naszej historii. To czas refleksji i zadumy, dzień w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Groby te są zadbane, pięknie przystrojone kwiatami, kolorowymi stroikami i płonącymi zniczami. Niestety, z różnych przyczyn są także groby, o których nikt już nie pamięta, nikt ich nie sprząta, ani nie dba o ich przystrojenie - podkreślają organizatorzy.
Dlatego w ramach działań wolontariatu młodzież wraz z wychowawcami z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze oraz z oddziału przy KPSW, jak co roku, zadbali o te najbardziej zapomniane. Bursanci bardzo chętnie i licznie przystąpili do akcji, w zawiązku z czym aż trzykrotnie były zorganizowane wyjścia na cmentarz. Oczyścili zaniedbane groby, zgrabili liście i usunęli śmieci. Ponadto, przystroili własnoręcznie wykonanymi stroikami. Nikt nie narzekał, że było zimno, że ciężka praca, tylko cieszyli się faktem, że mogą pomóc innym i z tego czuli największą satysfakcję - zaznaczają.

Akcja cieszy się dużą popularnością wśród wychowanków bursy i spotyka się z dużym uznaniem lokalnej społeczności, która co roku obserwują pracującą na cmentarzu młodzież. Warto dodać, że przedsięwzięcie trwa nieprzerwanie już od 12 lat, a jego inicjatorką jest wicedyrektor ds. pedagogicznych - Dorota Mazur. Dla wszystkich należą się jednak słowa uznania, zarówno dla samych wychowanków, jak i ich wychowawców.

Twoja reakcja na artykuł?

22
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
62
Jest nowy
6%
1-5 lat
16%
5-10 lat
10%
10-20 lat
53%
pow. 20 lat
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group