Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7792
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szczyt sezonu: tłoczno na dworcu

Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 13:38
Aktualizacja: Wtorek, 3 sierpnia 2010, 7:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szczyt sezonu: tłoczno na dworcu
Fot. TEJO
Taksówką, minibusem, a może autobusem? Wielu turystów dotarło dziś do Jeleniej Góry, z której ruszą do celu swoich letnich podróży: w góry. Nasze miasto traktują jak przystanek.

Dziś przypada tzw. wymiana turnusów. Turyści niezmotoryzowani (jak się okazuje, to wciąż bardzo liczna grupa) opuścili nasz region wczoraj pociągami. Dziś – także w wagonach – przyjechali nowi goście. Od rana dworzec główny przeżywa oblężenie podróżnych. Kierują się głównie ku górskim kurortom. Szansę wykorzystują przewoźnicy oferując dotarcie do celu minibusem. Po cenie konkurencyjnej. Często pod wskazany przez klienta adres. Pieniądze za przejazd – z ręki do ręki. Bez biletów i zbędnych formalności.

Zdecydowanie mniej chętnych wsiada do autobusów kursowych, najczęściej PKS-u, które mają pętlę przed dworcem. Tu wprawdzie jest bilet, ale taki pojazd nie podjedzie pod bramę wskazanego ośrodka. Zresztą – jest rozkład jazdy i trzeba czekać. A bus odjeżdża od razu po zapełnieniu przez turystów.

Nie ma chętnych na taksówki. Ich posiadacze podjeżdżają licznie na dworzec w godzinach przyjazdu pociągów z centrum kraju. Ale zainteresowanie wzbudzają niewielkie. Pewnie wielu przypominają się złote czasy, kiedy to na postoju ustawiała się tasiemcowa kolejka klientów, a panowie taksówkarze czekali na ulicy Krakowskiej. Tylko od czasu do czasu jeden z nich łaskawie podjeżdżał zabierając zniecierpliwionego podróżnego. To już jednak przeszłość.

Niektórzy turyści idą piechotą w stronę dworca PKS. Czeka ich spacer po pełnym wybojów chodniku przy ulicy 1 Maja. Kiepska to wizytówka miasta. Okolica samego dworca też nie należy do najpiękniejszych zakątków naszej Jeleniej Góry. Nic zatem dziwnego, że wielu gości zabierze stąd takie sobie wspomnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group