Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5184
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szczodre mikołajki po godzinach

Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Szczodre mikołajki po godzinach
Fot. Ania
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze bawiła się ponad setka dzieci. Pracownicy specjalnie dla nich zorganizowali mikołajki. Była wspólna zabawa i paczki. W wolnym od pracy czasie o wszystko zadbali pracownicy ośrodka i sponsorzy.

W zabawie uczestniczyły dzieci z rodzin objętych wsparciem ośrodka. Pracownicy wśród wszystkich rodzin wytypowali te najbardziej potrzebujące pomocy. Mikołaj obdarowywał także niepełnosprawnych.

Zabawa została sfinansowana z środków finansowych, pochodzących z miejskiego programu rozwiązywania problemów alkoholowych. Dofinansowali ją także darczyńcy, czyli JZO, Energia Pro, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkole nr 4, cukiernie Bristolka i Liebersbachów.

– Bardzo dziękuję darczyńcom oraz wszystkim pracownikom, którzy w wolnym czasie zorganizowali i uczestniczyli w zabawie – mówi Wojciech Łabun, dyrektor MOPS w Jeleniej Górze.

W ramach Mikołajek odbyły się w sumie trzy spotkania: jedno w piątek i dwa w sobotę. W prowadzeniu zabawy pomagała Honorata Magdeczko-Capote, aktorka Teatru Maska. Prócz gier i zabaw został przygotowany także słodki poczęstunek. Natomiast w paczkach, które wręczał Mikołaj znalazły się książki, gry, zabawki, odzież, środki higieny osobistej oraz słodycze i owoce.

Dzieci były bardzo zadowolone. Zaraz po otrzymaniu prezentów otwierały je i oglądały każdy upominek. Obdarowani równie chętnie recytowali, śpiewali i tańczyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group