Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 14342
Zalogowanych: 74
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Szczęśliwy finał akcji ratunkowej na szlaku

Czwartek, 8 czerwca 2023, 21:14
Aktualizacja: 21:17
Autor: WAC
Karkonosze: Szczęśliwy finał akcji ratunkowej na szlaku
Fot. GOPR
Do kolejnej w ostatnim okresie akcji ratunkowej w górach z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego doszło dziś (8 czerwca) w Karkonoszach.

O godzinie 13:27 dyspozytor w stacji centralnej GOPR Karkonosze - odebrał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, u którego turyści obecni na miejscu zdarzenia rozpoznali nagłe zatrzymanie krążenia, a następnie zaczęli prowadzić resuscytację. Bezzwłocznie zostały zadysponowane dwa zespoły ratunkowe, ze stacji ratunkowej Karpacz oraz stacji ratunkowej Jelenia Góra. Równocześnie w powietrze został poderwany śmigłowiec z wrocławskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia kontynuowaliśmy prowadzenie resuscytacji i dzięki użyciu defibrylatora udało się przywrócić czynności życiowe u poszkodowanego - relacjonuje GOPR. - Z zachowanym tętnem i oddechem przekazano pacjenta zespołowi LPR. Jest to kolejny przypadek potwierdzający jak ważne jest każde ogniwo łańcucha przeżycia i szybkość reakcji w tego typu przypadkach. Gratulacje i podziękowania należą się grupie turystów, którzy nie przeszli obojętnie, tylko niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo - oddechową.

Twoja reakcja na artykuł?

63
91%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
0
0%
Złości
3
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
335
W Internecie
27%
Stacjonarnie w sklepie
66%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Aktualności
Nasza Kornelia podbija telewizyjne show
 
Aktualności
Parowóz zachwycił Jelenią Górę
 
Karkonosze
Schronisko Nad Łomniczką znów otwarte! Po 5 latach wraca na szlak pod Śnieżką
 
Inne wydarzenia
Biegamy w Jeleniej [ATRAKCJE, UTRUDNIENIA]
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group