Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9048
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa dla Sołtysiej Góry

Piątek, 31 sierpnia 2018, 6:42
Aktualizacja: Sobota, 1 września 2018, 8:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szansa dla Sołtysiej Góry
Fot. Przemek Kaczałko
Po akcji sprzątania Sołtysiej Góry, na której szczycie znajduje się zaniedbana wieża widokowa – postawa grupy społeczników znalazła uznanie we władzach miasta. Prezydent przyznaje, że teren był zaniedbany, a radni składają wśród wniosków do budżetu na rok 2019 postulat dotyczący wieży i wytyczenia ścieżek między punktami widokowymi.

Pracownicy MPGK porządkują las na Górze Sołtysiej i wokół niej, a idea przywrócenia dostępności do pięknych widoków z wieży znalazła poparcie wśród radnych. Podczas posiedzenia Komisji Uzdrowiskowej Robert Obaz, Konrad Sikora, Anna Bałkowska, Anna Ragiel i Dawid Jezierski - ponad politycznymi podziałami - poparli wniosek o połączenie ścieżkami punktów widokowych na Sołtysiej Górze, Godzisz i Skalicy oraz udostępnienie wieży widokowej na Sołtysiej Górze.

Na kanale YouTube można zobaczyć film z drona, który ukazuje potencjalny widok, jaki można (w przypadku remontu) ukazać odwiedzającym wieżę:

- Bardzo cieszę się z inicjatyw sprzątania tego terenu, niestety dewastacje tam postępują - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - Formalnie jest to las i żeby móc z tym coś zrobić, musimy dokonać zmiany w planie zagospodarowania lasu i tego typu zmiany będziemy dokonywać - deklaruje prezydent, który mieszka w okolicy Sołtysiej Góry i przyznaje, że przez lata to miejsce było zaniedbywane. - Wrażliwość na to miejsce bardzo mnie cieszy. Muszę przyznać, że nie kierowałem się swoim sąsiedztwem, ale przypominam, że mamy cały Borowy Jar, w którym corocznie wykonujemy kolejne ścieżki, punkty widokowe i przy innych wydatkach, rosnących kosztach nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić - tłumaczy M. Zawiła.
- Dotarł do nas wniosek mieszkańców, którzy zainteresowali się tym terenem. Bardzo zależy im na rewitalizacji tego miejsca, skądinąd kultowego, przez wiele lat zaniedbanego - powiedział Konrad Sikora, który wsparł wniosek Roberta Obaza. - W Kotlinie Jeleniogórskiej powstaje moda na rewitalizację tego rodzaju miejsc, przykładem jest Zamek Księcia Henryka, który stał się wspaniałym miejscem pieszych wycieczek i miejscem widokowym. Przywrócenie możliwości korzystania z obiektu na Sołtysiej Górze uważamy za ciekawy pomysł, tym bardziej, że widok na Karkonosze i Cieplice z tego miejsca jest bajeczny - dodał cieplicki radny, który liczy, że ekspertyza o stanie technicznym wieży będzie dobrym początkiem, aby poczynić dalsze kroki.

Twoja reakcja na artykuł?

54
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group