Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7724
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sylwia Bogacka otrzyma tytuł Zasłużonya dla Miasta Jeleniej Góry

Wtorek, 4 grudnia 2012, 7:41
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Sylwia Bogacka otrzyma tytuł Zasłużonya dla Miasta Jeleniej Góry
Fot. Tomasz Raczyński
Taką decyzję na wczorajszej sesji podjęli radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. O uhonorowanie Sylwii Bogackiej, tegorocznej wicemistrzyni Igrzysk Olimpijskich w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, wniosek złożył radny Wiesław Tomera. Pod nim podpisało się 22 z 23 rajców.

Sylwia Bogacka, trenuje w klubie Gwardia w Zielonej Górze, jednak jest rodowitą jeleniogórzanką. W uzasadnieniu wniosku czytamy: „jest czołową zawodniczką w strzelectwie sportowym. Wielokrotnie zdobywała medale na mistrzostwach kraju i Europy. W 2006 roku zdobyła indywidualne wicemistrzostwo świata w karabinie sportowym, ale jej największym sukcesem jest zdobycie srebrnego medalu na XXX Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w konkurencji karabinka pneumatycznego. Sylwia Bogacka urodziła się 3 października 1981 roku w Jeleniej Górze. Tutaj w Wojskowym Klubie Sportowym „polonia” pod kierunkiem Henryka Ciechanowskiego rozpoczęła strzeleckie treningi. Brak w mieście obiektu do całorocznych treningów zmusił ją do zmiany barw klubowych, ale ciągle pozostaje mieszkanką Jeleniej Góry i jest sportowym ambasadorem miasta. Wspaniały występ jeleniogórzanki na igrzyskach zasługuje na jej uhonorowanie przez rodzinne miasto w kończącym się roku olimpijskim (…).

Sylwia Bogacka jest honorowym członkiem Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej z numerem 1.

- Jestem pasjonatem sportu, kibicem o wielu lat i dla mnie przyznanie tego tytułu takiej sportsmence z Jeleniej Góry było rzeczą naturalną – mówił radny Wiesław Tomera, inicjator wniosku. – Ta dziewczyna zrobiła dużo dla Jeleniej Góry, nie mniej niż uhonorowana Maja Włoszczowska. Uważam też, że należało tego odznaczenia dokonać w roku olimpijskim stąd inicjatywa i taki termin. Mam nadzieję, że uroczyste uhonorowanie i wręczenie tytułu Zasłużonej dla Miasta Jeleniej Góry odbędzie się na uroczystej sesji grudniowej – dodał Wiesław Tomera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group