Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6448
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sybiraczki i Goście – koncert w "Muflonie"

Wtorek, 17 września 2019, 13:04
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2019, 8:54
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Sybiraczki i Goście – koncert w "Muflonie"
Fot. MDK "Muflon"
27 września (piątek), o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego na 1 października, odbędzie się doroczny koncert grup śpiewaczych pt. „Sybiraczki i ich Goście”.

Wystąpi zespół „Sybiraczki i Kresowianie”, a także zaproszone przez ten zespół, grupy śpiewacze z regionu: Wojcieszowianki, Łużyczanki z Pobiednej, Szarotki z Mysłakowic, Szklarki z Piechowic, Bolkowianie, Dziwiszowianki, Goczałkowianie oraz Kowarskie Wrzosy.

Działalność „Sybiraczek i Kresowian” jest cennym przykładem aktywności seniorek i seniorów, bowiem ten dwunastoosobowy zespół nie tylko spotyka się w MDK „Muflon” na cotygodniowych próbach, ale również bierze czynny udział w wielu uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występują też dla pensjonariuszy domów pogodnej starości, pacjentek i pacjentów w szpitalach, dla osób z niepełnosprawnościami; współpracują ze szkołami, przekazując dzieciom i młodzieży swoją życiową wiedzę i znajomość pięknych pieśni, ale przede wszystkim aktywizują osoby starsze z Jeleniej Góry oraz integrują ze sobą lokalne zespoły.

Na repertuar koncertu składa się różnorodna gama utworów: od pieśni sybirackich, kombatanckich i patriotycznych, poprzez piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe (w tym religijne), po piosenki z historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Koncert jest realizowany w ramach cyklu „Scena Bliżej Nas”.

Wydarzenie finansowo i rzeczowo wspierają posłanki : Zofia Czernow i Marzena Machałek. Wśród sponsorów, dzięki którym ma miejsce to spotkanie są: Nieruchomości Stępień, Rotary Klub Jelenia Góra oraz Pani Regina Chrześcijańska – AD REM.

Koncert dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group