Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8063
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto teatrów ulicznych tuż, tuż – będzie gorąco!

Czwartek, 25 czerwca 2015, 8:26
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2015, 10:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto teatrów ulicznych tuż, tuż – będzie gorąco!
Fot. Przemo
Już tylko 8 dni pozostało do rozpoczęcia 33. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, który w dn. 3–5 lipca będzie odbywał się w stolicy Karkonoszy. Tradycyjnie, każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą gwiazdą festiwalu będzie niemiecki ANTAGON TheaterAKTion. Program festiwalu przybliżył na wczorajszej (24.06) konferencji prasowej dyrektor Teatru im. C. K. Norwida Piotr Jędrzejas.

- Grenlandii, stwierdziliśmy, że nie zapraszamy. Islandii tak samo. Szwedom, Norwegom odmawiamy - nie godzimy się na te temperatury. Dlatego przyjedzie do nas gość z Meksyku, przyjadą goście z Francji, Hiszpanii oraz z pewnym lękiem z Niemiec, bo trochę zimnicy mogą nam przywieźć, ale będą też Czesi, którzy mają duże poczucie humoru i Polacy jako reprezentanci „hulajduszy” - powiedział na wieczornej konferencji prasowej w Rynku Piotr Jędrzejas.

- Festiwal jest dla wszystkich. Podobno trudno zadowolić wszystkich, ale skoro ulica mieści wszystkich, to teatr uliczny też chce pomieścić wszystkich - mówił organizator festiwalu.

Nietypowa pora oraz sceneria jak na konferencję prasową doskonale wpisała się w charakter imprezy oczekiwanej przez jeleniogórzan.Dyrektor Piotr Jędrzejas zadbał również o klimat, tłumacząc następnie swoje odzienie. - Siedzę w futrze, żeby państwu wyjaśnić, na czym polegają nasze zabiegi. To jest taki stary teatralny sposób na zaklinanie słońca. Trzeba posiedzieć 9 dni w futrze przed tym, zanim się chce, żeby było dobra pogoda i to całe zimno się akumuluje, więc przepraszam państwa, że tak chłodnawo jest, ale za to w dniach 3-5 lipca nastąpi niesamowity wybuch energii, temperatury i wszystkiego, co powinno się zadziać na Festiwalu Teatrów Ulicznych - mówił gospodarz konferencji prasowej, który oświadczył, że zamierza się przenieść pod galerię BWA, gdzie będzie jego "mieszkanie" i zaprasza na prywatki, potańcówki, śniadanka i obiadki.

Festiwal rozpocznie się w piątek (3.06). O godz. 21.00 odbędzie się wernisaż wystawy plakatu teatralnego, pół godziny później nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy na Placu Ratuszowym, a następnie zagra wielka gwiazda międzynarodowych teatrów ulicznych - Antagon z Niemiec.

- Myślę, że tetrzy dni będą pełne słońca, energii i chciałbym, żeby Plac Ratuszowy był pełny naszych widzów, którzy kochają teatr, ale przede wszystkim też kochają to miejsce - dodał na zakończenie Piotr Jędrzejas.

Szczegółowy program 33.MFTU dostępny jest na stronie: www.mftu.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group