Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4773
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Świątynia Wang w panoramie

Czwartek, 7 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 7 września 2006, 13:53
Autor: Sylwia Lercher
Kotlina Jeleniogórska: Świątynia Wang w panoramie
Fot. Sylwia Lercher
Od kilku dni możemy podziwiać świątynię Wang w Karpaczu nie wychodząc z domu. Odwiedzając stronę intenetową, zobaczymy kilkanaście panoramicznych zdjęć obrazujących wnętrze i dziedziniec.

Zdjęcia robi kamera, dzięki której już lada dzień będzie można zobaczyć także bezpośredni przekaz. Na chwilę obecną kamera pokazuje m.in. cmentarz, dziedziniec, bramę i wnętrze świątyni.
- To nowość w naszej parafii - mówi proboszcz ksiądz Edwin Pech. - Myślę, że zachęci turystów do zwiedzenia obiektu, który jest jedną z ważniejszych atrakcji w mieście.
Zdjęcia znajdują się na stronie www.sponsor.com.pl/wang/

Aby świątynia była jeszcze bardziej atrakcyjna, jeszcze w tym miesiącu zostaną wykonane prace na dachu. Przejdzie on gruntowny przegląd, odnowę biologiczną i zostanie zaimpregnowany.

- Na dachu pojawił się zielony osad. - mówi ks. Edwin Pech. - Są to prawdopodobnie jakieś żyjątka, które niszczą dach. Trzeba ten osad zlikwidować, a przy okazji sprawdzić górne rozety i uzupełnić ewentualne ubytki w drewnie.

Prace mają się rozpocząć i zakończyć we wrześniu. Pieniądze na ten cel przekazał Urząd Marszałkowski.

Średniowieczna świątynia powstała na przełomie XII w. w Norwegii, nad jeziorem Vang. W XIX w. trafiła do Karpacza. Niektóre elementy są oryginalne, inne - wykonane przez rzemieślników - są wiernymi kopiami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group