Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 7998
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Światowe Dni Roweru

Środa, 6 sierpnia 2008, 14:21
Aktualizacja: 14:27
Autor: Mar
Jeżów Sudecki: Światowe Dni Roweru
Tak było podczas ubiegłorocznej parady rowerów
Fot. Organizator
Chociaż w Sudetach odbywa się coraz więcej rowerowych imprez, organizatorzy pierwszych Światowych Dni Roweru wymyślili nową sposób na poprowadzenie zawodów. Impreza odbędzie się w przyszłym tygodniu w dniach od 15 do 17 sierpnia. Podczas ŚDR uczestnicy będą mogli wziąć udział w czterech imprezach rowerowych oraz dwóch imprezach muzycznych.

Dni to rowery w formule zawodowej i amatorskiej. Trasa wiodąca przez malownicze zakątki Gór Kaczawskich to niedzielny Skandia MTB Maraton, czyli kolejna edycja maratonu w którym wystartować może każdy niezależnie od wieku i umiejętności.

Dzień wcześniej, w sobotę 16 sierpnia, Góra Szybowcowa będzie areną zmagań zawodników Bank BPH Grandprix MTB, gdzie na specjalnie wytyczonej pętli na zboczu Góry Szybowcowej ścigać się będzie elita polskich rowerzystów MTB wśród których znajdą się zawodnicy kadry olimpijskiej. Będzie to ostatni start kadrowiczów w zawodach w Polsce przed wylotem na olimpiadę do Pekinu.

Z kolei Uphill to coś dla prawdziwych mocarzy, tylko 900 metrów pod górę, ale jakże morderczych. Start w sobotę 16 sierpnia u podnóża Góry Szybowcowej. Niezwykła okazja żeby z bliska zobaczyć walkę z morderczym podjazdem i własną słabością.

Chociaż w tym roku przez kotlinę nie przejedzie Tour de Pologne, nie może zabraknąć Parady Rowerów, przez wiele lat towarzyszącej tej imprezie. Parada dla młodych i starszych, dla kobiet i mężczyzn, dla całych rodzin, przyjaciół oraz grup zorganizowanych. W tym roku inna trasa. Start z Placu Ratuszowego ulicami miasta na Górę Szybowcową.

Podczas Światowych Dni Roweru swoje 15 urodziny obchodzić będzie Muzyczne Radio, współorganizator imprezy. Wspaniałe koncerty i dobra zabawa stanie się nieodłącznym elementem Dni Rowerów, które będą imprezą cykliczną. Obok MR współorganizatorami imprezy są Langteam i Miasto Jelenia Góra.

Muzyczna część dni jest równie ciekawa. W piątek: wykonawcy polskiej sceny klubowej tj. Eastclubbers, Alchemist Project, Krist van D. Sobotni wieczór to prawdziwa gratka dla słuchaczy MR - wystąpią zespoły, których kariera rozkwitała przy współpracy z Muzycznym Radiem czyli Sumptuastic, Kindla i Poparazzi.


Droga dojazdowa przez Jeżów Sudecki na Górę Szybowcową będzie zamknięta a parkingi dla publiczności zostaną usytuowane u podnóża Góry Szybowcowej.
Dojazd polną drogą rozpoczynającą się przy Centrum Handlowym Echo na Zabobrzu.
Wyjazd z parkingów ulicą Lotniczą w Jeżowie Sudeckim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group