Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9734
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świąteczny koncert w Pałacu Pakoszów

Piątek, 30 marca 2018, 14:56
Autor: Pałac Pakoszów
Region: Świąteczny koncert w Pałacu Pakoszów
Fot. Użyczone/Organizator
W niedzielę (1.04) w Pałacu Pakoszów odbędzie się koncert, w ramach Festiwalu Concerti Pasquali. Początek o godz. 18.00. W przerwie serwowana będzie lampka wina z pałacowej piwnicy. Dla Czytelników Jelonki.com jest podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Otrzyma je ten, kto jako pierwszy dodzwoni się pod numer: 668 481 720.

O programie koncertu: Mieczysław Karłowicz komponuje swoje pieśni do tekstów ikony młodopolskich poetów, Kazimierza Przerwy Tetmajera. Jego poezja była szczególnie bliska Karłowiczowi, gdyż odbijała obrazy ukochanych Tatr. Właśnie w niej kompozytor dostrzegał też swoiste „fin de siècle”. Wpisujące się niejako w klimat kompozycji Karłowicza, "Vier ernste Gasänge" Brahmsa powstają w czasie, kiedy kompozytor żegna się z swą śmiertelnie chorą przyjaciółką Klarą Schumann. Za tekst pieśni, posłużyły kompozytorowi wersy pochodzące ze Starego i Nowego Testamentu.

O artystach: Sebastian Szumski - urodzony w Zakopanem w 1984 bas-baryton, w latach 1995–2005 był śpiewakiem Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2010 otrzymał stypendium Opera Studio w Teatrze im. G. Verdiego w Pizie, gdzie w sezonie artystycznym 2010/2011 śpiewał partie Maestra w operze "Le convenienze e inconvenienze teatrali" G. Donizettiego. Partię tę śpiewał także w teatrach Toskanii: Lucca i Livorno. Od tego czasu jest zapraszany na koncerty oratoryjne oraz recitale w filharmoniach w Polsce i za granicą. Obecnie jest solistą i kameralistą zespołu Capella Cracoviensis.

Wioletta Fluda w 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jej największą pasją jest akompaniament oraz kameralistyka i z tym przede wszystkim wiąże swoją przyszłość. Bardzo ważne miejsce w jej repertuarze zajmują również wszystkie dzieła operowe. Obecnie pracuje na stanowisku akompaniatora w Operze Krakowskiej oraz na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako korepetytorka pracowała też na Universität der Künste w Berlinie.

Program festiwalu: www.concertipasquali.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group