Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7925
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Świadectwa wzlotu, upadku, wzlotu, wzlotu, upadku i tak dalej Antka Kochanka” w JCK

Wtorek, 6 listopada 2012, 9:23
Aktualizacja: 10:21
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Świadectwa wzlotu, upadku, wzlotu, wzlotu, upadku i tak dalej Antka Kochanka” w JCK
Fot. organizator
Już jutro (07.11.) w Jeleniogórskim Centrum Kultury godz. 19.00 odbędzie się spektakl „Świadectwa wzlotu, upadku, wzlotu, wzlotu, upadku i tak dalej Antka Kochanka”, w ramach programu „Teatr Polska”, w reżyserii Sebastiana Majewskiego. Przedstawienie jest koprodukcją Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

Kim był/jest Antek Kochanek? Czy to tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic? Poległym w 1937 r. bohaterem wojny domowej w Hiszpanii? A może jego synem, który chodził po Wałbrzychu z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą, która jak każda składa się z plotki, stereotypu i strachu lub postacią umyślnie zapomnianą?

Dzieje Antka Kochanka są alternatywną wizją historii powojennego Wałbrzycha i jego okolic, opowiadaną z perspektywy fikcyjnych świadków, wywoływanych na scenę. Reprezentują oni różne światopoglądy, postawy i punkty widzenia. Akcja rozwija się w zaskakującym widza kierunku, dotykając zarówno „polskiego piekła”, jak i współczesnych debat, np. sporu o charakter teatru artystycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group