Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4193
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Susza na ściółce

Piątek, 27 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Do dwóch pożarów lasu i palącego się mieszkania wyjeżdżali w nocy z czwartku na piątek strażacy. Mniej kłopotów pożarnikom sprawił huraganowy, ale ciepły wiatr fenowy.

– W lasach jest bardzo sucho. Niewiele trzeba, aby zapaliła się ściółka – powiedział nam oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Tak było minionej doby w Karpaczu i Marczyzach, gdzie płonęło poszycie leśne. Pożary udało się szybko ugasić.

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec jednej z kamienic w Karpaczu. Strażakom zgłoszono zadymienie pomieszczenia. Jednostka, która przybyła na miejsce, stwierdziła, że palą się stare meble i śmieci. Zarzewie ognia, który powstał po wypadnięciu rozżarzonego węgla z pieca kaflowego, ugaszono. Po przeszukaniu mieszkania, w sąsiednim pokoju, strażacy znaleźli lokatora, który spokojnie spał. Nic mu się nie stało dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej.

Huraganowy wiatr fenowy, który wiał minionej nocy, nie spowodował poważniejszych strat. Strażacy usuwali tylko konar drzewa, który spadł na szosę w Michałowicach.

Wichura unieruchomiła, natomiast, wyciąg krzesełkowy na Kopę w Karpaczu. Kolejka na Szrenicę nie działa z powodu przerwy konserwacyjnej, która potrwa do początku sezonu zimowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group