Pruszków: Sudety zwyciężają w Pruszkowie!

Środa, 25 lutego 2009, 19:49
Aktualizacja: Czwartek, 26 lutego 2009, 20:33
Autor: ah
MKS Sudety Jelenia Góra zwyciężyły w arcyważnym meczu w Pruszkowie z MKS Znicz 74:71. Bezdyskusyjnym bohaterem meczu został Artur Grygiel, który na sekundę przed końcem spotkania rzutem przez niemal całe boisko zapewnił swojej drużynie cenne punkty!

Przed meczem, to koszykarze Znicza Basket stawiani byli w roli faworyta, dlatego końcowy wynik meczu jest sporym zaskoczeniem.
Po pierwszych 5 minutach jeleniogórzanie wygrywali już 8:0, zagrali bardzo dobrze w defensywie i pierwszą kwartę zakończyli wynikiem 10:17. W drugiej odsłonie meczu Znicz zniwelował tą przewagę do jednego punktu. Po przerwie wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale zakończył się szczęśliwie dla drużyny gości.

Na niespełna pół minuty do końca, przy stanie 71:71 koszykarze Znicza rozgrywali akcję. Briegmann oddał jednak niecelny rzut, pod koszem zebrał piłkę Jakub Czech, podał do naszego obrońcy, który bez namysłu oddał rzut w stronę znajdującego się po przeciwnej stronie boiska kosza i... Sudety mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Znicz Basket Pruszków - Sudety Jelenia Góra 71:74 (10:17, 25:24, 20:15, 16:18)

Punkty dla Sudetów Jelenia Góra: K.Samiec 14, R.Niesobski 14, T.Wojdyła 11, A.Grygiel 11 , M.Matczak 10, J.Czech 10, M.Skrzypczak 4, Ł.Niesobski.