Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4455
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Sudety z szansą na dziką kartę

Piątek, 1 maja 2020, 12:33
Aktualizacja: 21:33
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Sudety z szansą na dziką kartę
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Koszykówki określił zasady przyznawania "dzikich kart" na przyszły sezon. Sudety Jelenia Góra znalazły się w gronie zespołów, które mogą wykupić przepustkę na zaplecze ekstraklasy za 20 tysięcy złotych.

Dziką kartę do I ligi mężczyzn mogą uzyskać:
- nieodpłatnie kluby, które zajęły 1. miejsca w grupach 2LM (Arka AMW II Gdynia, Dziki Warszawa, TS Wisła Platinium Kraków, Exact Systems Śląsk II Wrocław)
- za 20 000,00 zł kluby, które zajęły 2. miejsca w grupach 2LM (Decka Pelplin, U!NB AZS UMCS Start II Lublin, AZS AGH Oknoplast Kraków, KS Sudety Jelenia Góra),
- 40 000,00 zł dla pozostałych klubów.

Wśród zespołów, które nieodpłatnie mogą zagrać w I lidze kobiet znalazł się m.in. Basket Zgorzelec.

Informacje dodatkowe:
1. „Dzikie karty” są przyznawane zgodnie z § 6, ust. 5 i 6 Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZKosz. Decyzje w przedmiotowej sprawie podejmuje Zarząd PZKosz na wniosek Komisji Licencyjnej PZKosz. Decyzja Zarządu PZKosz w sprawie przyznania „dzikiej karty” bądź odmowy przyznania „dzikiej karty” jest ostateczna. Klub ubiegający się o „dziką kartę”, oprócz opłaty za „dziką kartę”, musi spełnić wszystkie warunki dla otrzymania licencji klubowej okresowej, zawarte w danym Regulaminie Cyklu Rozgrywek.
2. Kluby ubiegające się o „Dziką kartę” zobowiązane są złożyć do dnia 1 lipca br. wniosek, wraz z rekomendacją właściwego WZKosz, oraz potwierdzenie wniesienia opłaty określonej w p.1 a do dnia 15 lipca br. wszystkie pozostałe dokumenty określone w danym Regulaminie Cyklu wraz z potwierdzeniem wpłaty opłaty startowej właściwej dla danego cyklu rozgrywek.
Do wniosku należy załączyć:
- wysokość udokumentowanego budżetu,
- pojemność obiektu sportowego,
- liczbę drużyn młodzieżowych prowadzonych w danym klubie.
3. W przypadku większej liczby drużyn spełniających warunki procedury „dzikiej karty” w stosunku do limitów dla danego cyklu, przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu „dzikiej karty” będzie brana pod uwagę klasyfikacja w poszczególnych ligach w rozgrywkach sezonu 2019/2020 a także wysokość udokumentowanego budżetu na sezon 2020/2021.

Jak udało nam się ustalić, drużyna Sudetów jest zainteresowana uzyskaniem "dzikiej karty", jednak obecnie analizowane są możliwości finansowe klubu. W niedokończonym sezonie 2019/2020 ekipa Rafała Niesobskiego radziła sobie bardzo dobrze i była duża szansa na wywalczenie sportowego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, jednak decyzja rządu sparaliżowała rozgrywki sportowe w całym kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

14
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
21%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
440
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group