Stalowa Wola: Sudety przegrywają w Stalowej Woli

Środa, 4 lutego 2009, 20:03
Aktualizacja: 0:50
Autor: Mateusz Banaszak
Koszykarze Sudetów przegrali na wyjeździe z wyżej notowanym rywalem– drużyną Stali Stalowa Wola 70:81. Spotkanie w Stalowej Woli nie ułożyło się po myśli Ireneusza Taraszkiewicza, który chciał podtrzymać zwycięską passę.

Środowy mecz, tak jak można było się spodziewać - był spotkaniem, które zarówno jedni , jak i drudzy chcieli wygrać za wszelką cenę. Szkoda tylko, że w końcowym rozrachunku to Stal była górą. Jeleniogórzanie nie odbiegali od rywala poziomem, brakowało szczęścia pod tablicami , skuteczności i koncentracji przez całe spotkanie.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy przed własną publicznością, chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W pierwszych dziesięciu minutach, jeleniogórzanie zostali zepchnięci do defensywy. Mimo to próbowali odpowiadać i dzięki wysokiej skuteczności nie dali się poważnie wypunktować w pierwszej odsłonie. Po pierwszych dość nieśmiałych minutach, Sudety przegrywały zaledwie 21:27.

W drugiej kwarcie, jeleniogórzanie wzięli się do pracy. Efekty ciężkiej pracy szczególnie pod tablicami, szybko przełożyły się na wynik. Jeleniogórzanie wygrali tą odsłonę i na półmetku spotkania remisowali z rywalem 37:37

Kluczowy dla losów spotkania miał przebieg trzeciej kwarty. W szeregi jeleniogórzan, wkradły się nerwy, które spowodowały dużo strat, niecelnych podań i rzutów. Gospadarze byli na to przygotowani, z zimną krwią wykorzystując niemal wszystkie błędy podopiecznych I. Taraszkiewicza. Doświadczenie drużyny ze Stalowej Woli pozwoliło utrzymać przewagę do końca spotkania. Mimo poświęcenia i zaangażowanie, jeleniogórskim koszykarzom nie udało się już odwrócić losów spotkania i mecz zakończył się porażką Sudetów 70:81.

Stal Stalowa Wola – Sudety Jelenia Góra 81:70 (27:21, 10:16, 26:17, 18:16)

Sudety: Tomasz Wojdyła 17, Jakub Czech 13, Łukasz Niesobski 11, Krzysztof Samiec 9, Grzegorz Kruk 6, Rafał Niesobski 4, Mateusz Skrzypczak 4, Artur Grygiel 4, Mariusz Matczak 2