Jelenia Góra: Sudety mają pecha

Poniedziałek, 28 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:45
Autor: lukasz
To był smutny weekend dla fanów jeleniogórskiej koszykówki. Przegrały koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie, przegrali też koszykarze Sudetów Jelenia Góra.

Sudety Jelenia Góra - Żubry Białystok 70:77

Nasi koszykarze ulegli 76:84 zespołowi Siden Toruń, aspirującemu do awansu. Sudety są już blisko strefy spadkowej w tabeli II ligi. Przebieg meczu jednak nie pokazał wielkiej różnicy klas miedzy drużynami. Wprost przeciwnie, gdyby nasi mieli więcej doświadczenia, z pewnością nie musieliby znosić goryczy porażki. Do przerwy torunianie prowadzili tylko 37:36. Kluczowym momentem spotkania była ostatnia minuta. Było tylko 77:74 dla Sidenu. Gospodarze mieli piłkę i zakończyli akcję celnym rzutem za 3 punkty. Przewaga okazała się nie do odrobienia. Koszykarze Sudetów przerywali akcje torunian faulami, ale i tak nie zdołali dogonić rywala.

Trener Andrzej Radziwanowski po meczu powiedział: to był kolejny mecz do wygrania. Zabrakło nam trochę doświadczenia. Znowu pechowo zgubiliśmy punkty. Gramy coraz lepiej, w przyszłości powinniśmy być naprawdę groźną drużyną. Plusem jest powrót do drużyny Grzegorza Grygorcewicza. Znalazł swoje miejsce Maciej Adamczyk.

<b>Siden Toruń - Sudety Jelenia Góra 84:76 (24:18, 13:18, 22:16, 25:24)</b>

<b>Punkty dla Sudetów zdobyli: </b>Miłoń 26, Rachmiel 2, Kozyra 18, Ciesielski 10, Grygorcewicz 6, Olszewski 6, Czopik 4, Adamczyk 2, Gniadzik 2.

W najbliższą sobotę Sudety spotkają się u siebie z Prokomem Laudam Sopot, godz. 16. Zapraszamy!