Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6477
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Stypendyści rządu

Wtorek, 20 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 20:05
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Troje licealistów z rakowickiego zespołu szkół znalazło się w gronie szczęśliwców nagrodzonych przez premiera za bardzo dobre wyniki w nauce. – To dla nas ogromne wyróżnienie i mobilizacja do dalszej pracy.

Teraz nie możemy się opuścić w nauce – przyznają z uśmiechami na twarzach Natalia Wywiał, Jakub Wardyn i Anna Teżyk. Przez cały rok szkolny będą otrzymywać co miesiąc stypendium w wysokości 260 zł.
Jak podkreślaja, nie są kujonami.

Bardzo ważna jest systematyczność – tłumaczy osiemnastoletnia Natalia, która ma średnią 5,0 w liceum o profilu rachunkowości. Chce studiować ekonomię.

Jakub jest jedynym chłopakiem z powiatu lwóweckiego, który otrzymał stypendium. Uczy się w klasie maturalnej technikum mechanicznego. – Więcej czasu spędzam jeżdżąc na motorze i majsterkując w garażu, niż odrabiając zadania domowe – zapewnia dziewiętnastolatek.

Stypendyści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najlepszą inwestycją na przyszłość jest wiedza. Pieniądze zamierzają oszczędzać na studia. – Będziemy odkładać stypendium na książeczkę.
Przez rok uzbiera się niezła sumka.

Odciążymy rodziców, gdy dostaniemy się już na studia – zapowiadają licealiści. Na przyjemności pozwoli sobie jedynie 18-letnia Ania. Spełni marzenie: nauczy się grać na gitarze.
Z terenu powiatu lwóweckiego stypendia otrzymało dziesięciu uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group