Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2741
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stulatka uhonorowana

Czwartek, 11 grudnia 2008, 21:22
Aktualizacja: 21:23
Autor: Mar
Jelenia Góra: Stulatka uhonorowana
Fot. Mar
Mieszkanka Jeleniej Góry, Maria Gwizdalska skończyła sto lat. Urodziny obchodziła 8 grudnia, ale dzisiaj odwiedził ją prezydent miasta, Marek Obrębalski, który wręczył dyplomy gratulacyjne podpisane przez siebie, premiera Donalda Tuska oraz wojewodę dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca.

-Mama mieszka z nami od ponad 30 lat i jeszcze dwa lata temu wszystko wokół siebie robiła sama – mówił syn Jubilatki, Zdzisław Gwizdalski – Bardzo się ucieszyła, że tylu ważnych ludzi pamiętało o jej urodzinach. Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy w 1946 roku z Lwowa, gdzie mieszkali rodzice i gdzie się urodziłem na kilka miesięcy przed wypędzeniem nas przez sowietów.

Pani Maria przez kilkadziesiąt lat prowadziła z mężem gospodarstwo rolne w Raszycach, teraz jest to ulica Wiejska w Jeleniej Górze. Gdy w 1971 roku zmarł jej mąż przeniosła się do syna.

Prezydent Obrębalski wręczył też jubilatce srebrne 40 jeleni wybitych z okazji 900 lecia miasta oraz bukiet kwiatów. Natomiast ZUS przyznał świadczenie honorowe, dla osób które skończyły 100 lat w wysokości 2.275 złotych miesięcznie. Takie świadczenia wypłacane się w Jeleniej Górze pięciu osobom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group