Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6948
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studiuj Dietetykę w Jeleniej Górze

Czwartek, 24 lipca 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: KPSW
Jelenia Góra: Studiuj Dietetykę w Jeleniej Górze
Fot. KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa otrzymała zgodę na utworzenie i prowadzenie wyższych studiów pierwszego stopnia na kierunku Dietetyka. Rekrutacja trwa, zajęcia rozpoczną się już w październiku. Studia trwają trzy lata i są całkowicie bezpłatne.

Powołanie kierunku "Dietetyka" w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze podyktowane jest zapotrzebowaniem, zarówno w Euroregionie Nysa, jak i na Dolnym Śląsku, na pracowników posiadających wyższe wykształcenie w tym zakresie.

- Uzdrowiskowy charakter Kotliny Jeleniogórskiej, mnogość pensjonatów, uzdrowisk oraz hoteli rodzi zapotrzebowanie wśród turystów i kuracjuszy na tego typu usługi. Stwarza to bardzo dobre warunki do pracy kadry dietetyków, która swoją fachowością przyczyni się do rozwoju regionu i jego promocji – mówi prof. dr hab. Henryk Gradkowski, rektor KPSW.

Ogólnym celem kształcenia w zakresie dietetyki jest przygotowanie kompetentnych pracowników biorących współodpowiedzialność za prawidłowe i dietetyczne żywienie osób zdrowych i chorych oraz zdrowie człowieka na różnych etapach jego rozwoju.

Absolwent jest profesjonalnie przygotowany do samodzielnego wykonywania zawodu dietetyka. Po studiach ma możliwość podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego, placówkach sportowych, hotelach, uzdrowiskach.

Niektóre przedmioty prowadzone podczas studiów: anatomia, biochemia żywności, genetyka, mikrobiologia żywności, fizjologia człowieka, żywienie człowieka, farmakologia, promocja zdrowia, edukacja żywieniowa, technologia żywności, analiza i ocena jakości żywności, higiena i bezpieczeństwo żywności.

Podczas studiów student odbywa obowiązkową praktykę (w sumie 16 tygodni, 640 godzin) w placówkach różnego typu: domy opieki społecznej, szpitale, przedszkola.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group