Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2360
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studiuj Dietetykę w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 lipca 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: KPSW
Fot. KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa otrzymała zgodę na utworzenie i prowadzenie wyższych studiów pierwszego stopnia na kierunku Dietetyka. Rekrutacja trwa, zajęcia rozpoczną się już w październiku. Studia trwają trzy lata i są całkowicie bezpłatne.

Powołanie kierunku "Dietetyka" w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze podyktowane jest zapotrzebowaniem, zarówno w Euroregionie Nysa, jak i na Dolnym Śląsku, na pracowników posiadających wyższe wykształcenie w tym zakresie.

- Uzdrowiskowy charakter Kotliny Jeleniogórskiej, mnogość pensjonatów, uzdrowisk oraz hoteli rodzi zapotrzebowanie wśród turystów i kuracjuszy na tego typu usługi. Stwarza to bardzo dobre warunki do pracy kadry dietetyków, która swoją fachowością przyczyni się do rozwoju regionu i jego promocji – mówi prof. dr hab. Henryk Gradkowski, rektor KPSW.

Ogólnym celem kształcenia w zakresie dietetyki jest przygotowanie kompetentnych pracowników biorących współodpowiedzialność za prawidłowe i dietetyczne żywienie osób zdrowych i chorych oraz zdrowie człowieka na różnych etapach jego rozwoju.

Absolwent jest profesjonalnie przygotowany do samodzielnego wykonywania zawodu dietetyka. Po studiach ma możliwość podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego, placówkach sportowych, hotelach, uzdrowiskach.

Niektóre przedmioty prowadzone podczas studiów: anatomia, biochemia żywności, genetyka, mikrobiologia żywności, fizjologia człowieka, żywienie człowieka, farmakologia, promocja zdrowia, edukacja żywieniowa, technologia żywności, analiza i ocena jakości żywności, higiena i bezpieczeństwo żywności.

Podczas studiów student odbywa obowiązkową praktykę (w sumie 16 tygodni, 640 godzin) w placówkach różnego typu: domy opieki społecznej, szpitale, przedszkola.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 24-07-2014 10:27
rany może jeszcze "mniemanologię" i "łopatologię" jako kierunek dadzą , a nawet jeśli to co najwyżej paru dietetyków będzie potrzeba którzy mogliby sobie prywatnie jakiś kurs zrobić a nie marnować pieniądze podatników coroczną taśmową produkcję dużej liczby absolwentów albo kończących na kasie w hipermarkecie albo wyjeżdzających by zasilić zachodni kapitał (przydałoby się by by każdy opuszczający kraj był zobowiązany do zwrotu kosztów studiów na Węgrzech był taki pomysł , bo z jakiej racji mamy rozdawać swoje podatki zachodowi także w taki sposób ???????? )
~Al Bundy 24-07-2014 10:53
Niesamowite, wykładowcy z UE drą łacha z KPSW ,a teraz widzę, że to właśnie dawne Kolegium zaczyna działać i chce się rozwijać. Niestety UE stanęło w miejscu i grzęźnie...
~antymateria 24-07-2014 11:10
Zapotrzebowanie jest na rynku pracy na dietetyków ? Ciekawe. Czytając opisy każdego kierunku włącznie z kulturoznawstwem uczelnie piszą że jest zapotrzebowanie :) JElenia Góra produkuje setki fizjoterapeutów setki pedagogów i resocjalizatorów dla których pracy nie ma. Takie czasy że po żadnych studiach nie ma pracy. Chyba że po Administracji jak masz kogoś znajomego to Cię do koryta wciągnie.
~ 24-07-2014 11:41
a nie lepiej by było gdyby jeleniogórski oddział polibudy wrocławskiej połączył się z KPSW tworząc Politechnikę Jeleniogórską/Karkonoską a studiowanie wszelkich humanistycznych kierunków lub nie wymagających laboratoriów odbywało się przez E-learning ??????????
~Luiza 24-07-2014 11:54
Pewnie, że lepiej, ale kto ma to niby zrobić ? Jeszcze UE zlikwidować! A potem tylko patrzeć, jak ostatnie bastiony młodych omijają JG szerokim łukiem. No brawo! Co do Dietetyki... sama bym poszła, mam maturę! Jak się jest inteligentnym to wiadomo co zrobić po takich studiach.
~mm 24-07-2014 18:51
szkółka leśna już nie wie jak dalej działać... nie ma chętnych. za dużo u was byłych działaczy PZPR siedzi.
~lala 24-07-2014 20:35
Piekne bajeczki. Byla szkoda dietetykow wykształcili ludzi i mowili ile to pracy jaka to przyszlosc. Ze na kazdym oddziale bedzie dietetyk. Dietetyk jest jeden w szpitalu. Jeden w uzdrowisku. W zadnym hotelu dietetyk nie pracuje tym bardziej w pensjonacie.... Co za brednie. Młodzi ludzie nie dajcie sie zwieść. Sama studiowalam fizjoterapie i nie mialam pracy....
~taka p. 24-07-2014 20:58
Może jeszcze kierunki gotowanie na gazie, przysiad - podskok i konserwacja powierzchni płaskich. Wraz z dyplomem zapewnione miejsce w Urzędzie Pracy, jako petent.
~pryk 24-07-2014 23:27
Czy to prawda, że likwidują UE?
~qaz 25-07-2014 9:12
przestańcie pisać bzdury o likwidacji UE. wystarczy się przejść i zobaczyć że rekrutacja idzie pełną parą. a plotki o likwidacji rozsiewa chyba konkurencja. bardzo to nieetyczne
~lolatoja 25-07-2014 10:05
Tak, słyszałam, że Politechnika rozsiewa te plotki, uuu, nieładnie... ;) weź się człowieku w czoło puknij lepiej. Trzy uczelnie, różne kierunki NIENAKŁADAJĄCE się na siebie, to po co miałyby ze sobą walczyć? Chyba że chcesz powiedzieć, że młodzież jest taka upośledzona, że nie wie co robić w życiu i leci tam, gdzie głośniej szczekają? Mhm?
~ 25-07-2014 10:32
Ale bzdura!!!! Kolejny fatalny pomysł. jakiś czas temu popularny jeleniogórski "Medyk" na Leśnej wypuszczał dietetyków - podobne hasła, podobne slogany, będzie praca, zawód z przyszłością - po drugim roku "Medyk" nazwano WYLĘGARNIĄ BEZROBOTNYCH! Teraz nasza szkółka leśna też chce to robić... Nie dajcie się zwieść, ktoś dobrze napisał jeden dietetyk w szpitalu, jeden w uzdrowisku, nawet w przedszkolu i szkole nie ma dietetyków bo są panie intendentki, które zajmują się ustalaniem jadłospisów, więc - litości - nie piszcie, że będzie praca i jest zapotrzebowanie, bo takiego nie ma, no chyba, że na studentów, bo szkoła jakoś się musi utrzymać i co poniektórzy od koryta nie dadzą się oderwać...jak jedna pani...radna bezradna....
~do lolatoja 25-07-2014 14:26
widać że twój horyzont jest ograniczony do jeleniogórskiego grajdołka.
~pracodawca 25-07-2014 21:44
Brawa dla KPSW! Widać że uczelnia jest elastyczna i stara się podążać za zmianami na rynku pracy. Czego nie można powiedzieć o wrocławskich molochach w stylu UWr, PWr czy UE, które już dawno stały się supermarketami sprzedającymi nic nie warte dyplomy. Czasy gdy pracodawca patrzył na wielkość szkoły już dawno minęły. Dzisiaj liczą się przede wszystkim umiejętności, dlatego małe szkoły dbające o poziom wygrywają w cuglach z humanistycznymi bździbździułkami, z których wychodzi absolwent po takiej turystyce, socjologii czy innej filozofii i nie potrafi nawet otworzyć pakietu biurowego. To jak napisał pracę magisterską? Kupił ją w internecie. Jako pracodawca miałem do czynienia z wieloma absolwentami różnych uczelni i teraz jak widzę takie UWr czy PWr w CV to od razu wyrzucam je do kubła.
~ 26-07-2014 1:32
ten kierunek to i tak pikuś w porównaniu z "Wojskowością" "Europeistyką" czy "Kulturoznawstwem" na innych uczelniach
~ojtam 26-07-2014 15:13
Zapotrzebowanie jest na kASE dla wykładowcow ostatnio widziałam nauczycielke. emerytowna ,roszczeniowa , ktora proponuje szkiolenia z przedsiebiorczosci, samotna kobieta, bez dzieci i obciazeń z emerytura proponije reszcie doradztwo w czym ???? ba kandydowała do parlamentu europelskieo. Emerytowana Singielka broni Chazana ciekawe gdyby miała podobne życie w macicy . EZ nauczycielka pokoleń. I podobnie z tmy kierunkiem
~absolwent 26-07-2014 22:30
Dokładnie. Nałkoffcom grunt się pali pod nogami (niż demograficzny), to wymyślają na potęgę "nowe" kierunki (a tak naprawdę sprzedają stare śmieci pod nowymi nazwami), żeby tylko przyciągnąć studentów. A ile studia w Polsce są warte - widać na rynku pracy, gdzie dzisiejsi magistrzy to tak jak dawniej maturzyści, a 90% absolwentów ó-czelni wyższych nie umie zupełnie nic. Ale kto ma ich tego nauczyć? Stare dziadki na uczelniach, nie mające żadnych związków z przemysłem i biznesem i dukające wykłady z pożółkłych kartek? Jacy nauczyciele, tacy uczniowie. To środowisko akademickie zdewaluowało tytuł magistra w Polsce, gdyż nie liczy się dla niego poziom nauczania, a tylko kasa, kasa i utrzymanie swoich ciepłych posadek na uczelniach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group