Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6599
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studiować skutecznie na odległość

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 26 stycznia 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Mniej czasu na uczelniach, a więcej przed ekranem komputera? To nie recepta dla leniów, ale dla studentów Politechniki Wrocławskiej, która roztacza wizję wirtualnej uczelni przyszłości. Będzie taniej i dla młodzieży, i dla szkoły.

Pisze o tym najnowsza Polska Gazeta Wrocławska. Dzięki połączeniu tradycyjnych wykładów i nauczania realizowanego na odległość, absolwenci PW – wśród których jest także wielu jeleniogórzan – będą lepiej kształceni.

Politechnika ogłosiła konkurs dla pracowników naukowych, którego celem jest opracowanie programu nauczania pozwalającego na skuteczne studiowanie przez Internet. Już dziś szkoła kształci w ten sposób z algebry i geometrii.

PGWr podaje, że już dziś na Dolnym Śląsku są tacy studenci, którzy w ogóle nie wychodzą z domu, aby uczestniczyć w zajęciach – choć są w pełni sprawni. Trzy razy w tygodniu popołudniami siadają przed komputerem, słuchają wykładu, rozwiązują ćwiczenia i mają możliwość skomunikowania się on line z wykładowcą.

To wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Studenci nie muszą wówczas dojeżdżać na zajęcia, a ich rodzice nie stracą fortuny na wynajęcie mieszkania lub stancji. Co więcej – nie trzeba wyjeżdżać, na przykład, z Jeleniej Góry, by w pełni korzystać z praw studenta. Osobiście trzeba zjawić się w szkole tylko na egzaminy.

Na razie to jednak częściowo futurologia, bo taką rewolucją zapowiada jedynie Politechnika Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Pawel 26-01-2008 9:27
zamiast prawdziwych cwiczen z algebry mam wlasnie takie internetowe testy i to jest jeden wielki niewypal. to nic nie uczy. poza tym egzamin tez jest na komputerze, wystarczy ze zrobie jeden malutki blad, pozmieniam znaki i za cale zadanie mam 0 pkt.
~jeż 26-01-2008 9:28
Forma mało efektywna. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu w relacji mistrz-nauczyciel. Jak zwykle polskie naśladownictwo jest b. spóżnione.Szkolnictwo np. w USA czy Francji system ten ogranicza z w/w powodów
~Regina 27-01-2008 9:37
Jest to duże ułatwienie szczególnie dla kobiet które już mają założoną rodzinę. Dzięki temu nie tracą na studia całego dnia tylko kilka godzin. A jeśli komuś nie odpowiada taki tryb to zawsze można np. zmienić uczelnię.
~ 27-01-2008 13:07
"To wielka oszczędność czasu i pieniędzy", szkoda, ze nikt nie pomyslał żeby oszczędzać ludzkie zdrowie i międzyludzkie relacje. Uczymy się przez internet, robimy zakupy przez internet, poznajemy się przez internet, przez internet szukamy zabawy, rozrywki, wsparcia, pomocy. Przez internet pracujemy, robimy przelewy. Szukamy przyjaciół, miłości. Lista jest dłuższa. Przez internet tyjemy, psujemy wzrok, kręgosłup narazamy sie na różne choroby (brak ruchu tez ma swoje skutki). Owszem- są też zalety, ale nie dajmy sie zwariować! Nie mozna spedzic życia przed komputerem. O czym bedziemy opowiadac wnukom? o ile będziem miec wnuki, bo i na dzieci czasu nie mamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group