Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6381
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Studiować skutecznie na odległość

Sobota, 26 stycznia 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Studiować skutecznie na odległość
Fot. Archiwum
Mniej czasu na uczelniach, a więcej przed ekranem komputera? To nie recepta dla leniów, ale dla studentów Politechniki Wrocławskiej, która roztacza wizję wirtualnej uczelni przyszłości. Będzie taniej i dla młodzieży, i dla szkoły.

Pisze o tym najnowsza Polska Gazeta Wrocławska. Dzięki połączeniu tradycyjnych wykładów i nauczania realizowanego na odległość, absolwenci PW – wśród których jest także wielu jeleniogórzan – będą lepiej kształceni.

Politechnika ogłosiła konkurs dla pracowników naukowych, którego celem jest opracowanie programu nauczania pozwalającego na skuteczne studiowanie przez Internet. Już dziś szkoła kształci w ten sposób z algebry i geometrii.

PGWr podaje, że już dziś na Dolnym Śląsku są tacy studenci, którzy w ogóle nie wychodzą z domu, aby uczestniczyć w zajęciach – choć są w pełni sprawni. Trzy razy w tygodniu popołudniami siadają przed komputerem, słuchają wykładu, rozwiązują ćwiczenia i mają możliwość skomunikowania się on line z wykładowcą.

To wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Studenci nie muszą wówczas dojeżdżać na zajęcia, a ich rodzice nie stracą fortuny na wynajęcie mieszkania lub stancji. Co więcej – nie trzeba wyjeżdżać, na przykład, z Jeleniej Góry, by w pełni korzystać z praw studenta. Osobiście trzeba zjawić się w szkole tylko na egzaminy.

Na razie to jednak częściowo futurologia, bo taką rewolucją zapowiada jedynie Politechnika Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group