Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4947
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci skazani na dojazdy?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 września 2006, 10:24
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Archiwum
Wyższa Szkoła Menadżerska w Legnicy wciąż prowadzi nabór w stolicy Karkonoszy, ale nie ma zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie działalności w Jeleniej Górze – doniosło Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Gazeta rozmawiała z kanclerzem uczelni Bogusławem Gałką, byłym zastępcą prezydenta Jeleniej Góry.
B. Gałka twierdzi, że nie wyklucza się drobnego poślizgu z rozpoczęciem zajęć, ale wszystko powinno pójść zgodnie z planem. Tyle tylko, że studenci na razie nie będą się uczyć w Jeleniej Górze Sobieszowie, ale… w Legnicy.

Kanclerz Gałka zapewnia, że szkoła zwróci wszystkim koszty dojazdów i powrotów. Twierdzi też, że złożono odpowiednie dokumenty w ministerstwie nauki i szkolnictwa o utworzenie zamiejscowej jednostki legnickiej WSM, ale urzędnicy w Warszawie mają cztery miesiące na zaopiniowanie wniosku. Na pewno nie zdążą tego zrobić do końca września. Procedury biurokratyczne są dość skomplikowane.

Dziennik informuje, że do sobieszowskiego oddziału Wyższe Szkoły Menadżerskiej zgłosiło się na razie 250 osób, ale podania można składać do końca września. Bogusław Gałka powtarza, że jest to uczelnia płatna i uda się załatwić kilka autokarów, aby umożliwić słuchaczom komfort kształcenia.

Tymczasem kandydaci na studia, których dziennikarz gazety spotkał przed jeleniogórskim oddziałem uczelni, są rozczarowani. Mówią, że nie po to składali podania w Jeleniej Górze, aby teraz dojeżdżać do Legnicy. Choć niektórych taka perspektywa nie przeraża.
Jeden z nich powiedział, że dzięki temu pozna nowe miasto i nawiąże nowe kontakty i znajomości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group