Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci i dzieci wspólnie śpiewali kolędy

Sobota, 24 grudnia 2016, 10:08
Aktualizacja: Niedziela, 25 grudnia 2016, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci i dzieci wspólnie śpiewali kolędy
Fot. Przemek Kaczałko
Koncert kolęd i pastorałek w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze był okazją do przedświątecznej integracji dzieci i ich starszych koleżanek, które są studentkami pedagogiki. Na zakończenie występu był czas na życzenia i prezenty dla młodych gości jeleniogórskiej uczelni.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze wspólnie kolędują ze studentami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Liczną grupą przybyły też dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kowarach – wszyscy razem sprawili, że można było poczuć magię świąt w auli KPSW. - Tym razem było nas trochę mniej, bo tylko siódemka dzieci, ale bywało tak, że były liczne grupy z instrumentami Orffa - powiedziała Maria Silbert-Salabura, dyrektorka „Ósemki”, z której to szkoły dzieci przygotowywały się pod okiem Anny Szewczuk. - To wyjątkowa nauczycielka, która zawsze potrafi przygotować nasze dzieci do występu – w tym tygodniu wygrały powiatowy konkurs kolęd w Wojcieszycach w kategorii szkół podstawowych – dodała dyrektorka.

- Takie koncerty odbywają się od kilku lat. Studenci aktywnie współpracują z naszą szkołą i z Uniwersytetem Dziecięcym, który powstał przy Szkole Podstawowej w Kowarach – wyjaśniła Anna Szewczuk, która pracuje również w jeleniogórskiej uczelni. - Dzieci są pełne radości, oczekiwania jak to wszystko wyjdzie, jest to też okazja do wyjścia poza teren placówki, a dla studentów pedagogiki możliwość współpracy z dziećmi na poziomie artystycznym – dodała opiekunka artystyczna dzieci. Liczna grupa z kowarskiej szkoły (18 osób) zaprezentowała nie tylko umiejętności wokalne, ale również grę na gitarach. - Dzieci bardzo chętnie przychodzą na próby. Nasz Uniwersytet Dziecięcy działa od 10 lat i w jego ramach dzisiaj się spotkaliśmy – mówiła Dorota Dębowska-Sulik, nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kowarach.

- Było bardzo fajnie, przyjemnie. Wszyscy razem śpiewaliśmy – powiedziała po koncercie Nicola Lubecka z SP 8, która zachwyciła zgromadzonych nieprawdopodobnym głosem. Uczennica „Ósemki” przyznała, że śpiewa nie tylko w święta, a w domu jej największym fanem jest dziadek. Świątecznym występom przysłuchiwali się również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, z klasy medialnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group