• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 16:57
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6322
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Strażnik miejski potrącony przez polityka z Bolesławca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 grudnia 2010, 15:46
Aktualizacja: Niedziela, 5 grudnia 2010, 11:24
Autor: Angela
Najpierw nie chciał się wylegitymować, chwilę później wycofując uderzył autem strażnika miejskiego, a następnie przejechał po jego nodze – mowa o Bogusławie N. z Bolesławca, który dwukrotnie potrącił wczoraj funkcjonariusza SM przy dworcu PKP w Jeleniej Górze.

Bogusław N. najprawdopodobniej był wczoraj na spotkaniu z Januszem Palikotem w restauracji Orient Express na Dworcu Głównym PKP w Jeleniej Górze. W tym czasie straż miejska została poinformowana, że uczestnicy spotkania zablokowali ulicę, przejazd i zatokę autobusową. Strażników wezwano więc na interwencję. Weszli na spotkanie z Januszem Palikotem i poprosili obsługę, by kierowcy zaparkowali inaczej samochody.

– Kiedy jeden z funkcjonariuszy poprosił Bogusława N. o wylegitymowanie się i przestawienie auta, ten odmówił. Następnie włączył silnik pojazdu i rozpoczął nerwowe manewry. Cofając uderzył strażnika miejskiego, następnie jadąc do przodu przejechał po jego nodze. Wówczas strażnik przewrócił się i uderzył głową o jezdnię, po czym został odwieziony do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Było to umyślne, dwukrotne potrącenie naszego strażnika, ale jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach zdarzenia – mówi Jerzy Górniak, Komendant Straż Miejskiej w Jeleniej Górze.

Komendant nie wie, jakie obrażenia odniósł strażnik i jak długo będzie musiał pozostać w szpitalu. Najprawdopodobniej będzie prowadzone postępowanie w kierunku wypadku przy pracy, a sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.
Wczoraj na miejsce wezwano również policję, która wylegitymowała Bogusława N.

Wersję wydarzeń wg mieszkańca Bolesławca opublikujemy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group