Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6406
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy i działkowicze przeciw złodziejom

Piątek, 11 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2007, 15:01
Autor: DOB
Jelenia Góra: Strażnicy i działkowicze przeciw złodziejom
Fot. Jelonka.com
Porządku na ogródkach będą pilnować patrole straży miejskiej w towarzystwie właścicieli działek.

To w związku z nasilającą się falą kradzieży na działkach. Tylko w tym tygodniu włamań było kilkadziesiąt. W nocy z wtorku na środę okradziono 10 altanek przy ul. Rodzinnej, niedawno znowu na tych samych ogródkach złodzieje splądrowali 8 ogrodów. Niektórzy są tak zrezygnowani, że nie zgłaszają nawet tych zdarzeń na policję.

Giną przede wszystkim narzędzia i elementy metalowe, nadające się na złom. – Straty nie są wielkie, ale dla ludzi takie włamania są bardzo dotkliwe – mówi Jerzy Górniak. – Działki uprawiają przede wszystkim ludzie starsi. Dla nich pojechanie do sklepu i kupienie nowej motyki to często kłopot.

W piątek komendant Górniak polecił strażnikom skontaktowanie się z zarządcami ogródków działkowych w Jeleniej Górze. – Chcemy się zorientować, jakie są ich oczekiwania wobec nas – mówi. – Najprawdopodobniej powrócą tam patrole straży.

Mundurowi będą jednak chodzić razem z działkowiczami, którzy zgłoszą się do takich patroli. – Kiedyś już taki pomysł realizowaliśmy i zdał on rezultat. Kradzieży było coraz mniej – mówi Jerzy Górniak. – Działkowicze wszystkich znają, od razu mogą wskazać, kto jest obcy. Wiedzą też, którędy najczęściej przychodzą złodzieje.

Złodzieje spędzają sen z powiek działkowców praktycznie przez cały rok. Wiosną kradną złom, narzędzia, latem pustoszą grządki. Jesienią i zimą altanki demolują bezdomni. Palą ogniska żeby się ogrzać. Kilkakrotnie zdarzało się, że spalili altankę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group