Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4135
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Strategia Rozwoju Miasta. Cykl debat w Szklarskiej Porębie

Czwartek, 28 kwietnia 2011, 8:31
Aktualizacja: 9:45
Autor: Petr
Szklarska Poręba przystąpiła do projektu „Partnerstwa na rzecz rozwoju”, realizowanego przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Agencję Rozwoju i Innowacji. W jego ramach, już wkrótce w mieście ruszą debaty społeczne, do których zostaną zaproszeni lokalni przedsiębiorcy.

„Partnerstwo na rzecz rozwoju” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a
ściślej, z Europejskiego Funduszu Społecznego. Z informacji wynika, że jego celem jest pomóc 16 gminom z terenu Dolnego Śląska w skutecznym „rozwijaniu się”, co w praktyce oznacza, iż do końca 2011 roku gminy te zawiążą partnerstwa, które – w założeniu, w przyszłości wpłyną znacząco na ich kondycję zarówno gospodarczą, jak i kulturową.

W ramach projektu, w Szklarskiej Porębie powstanie partnerstwo, którego zadaniem będzie aktualizacja Strategii Rozwoju Miasta, z uwzględnieniem rozwoju sportu i turystyki. „Pozwoli to przystosować się do zmian gospodarczych, w szczególności tych wynikających z organizacji EURO 2012. Jednocześnie, zwiększy to ogólną konkurencyjność gminy na tle Województwa, jak i całej Polski”, czytamy w komunikacie.

Co ważne, „Partnerstwo na rzecz rozwoju” zakłada m.in. cykl debat społecznych dotyczących problemów miasta, które odbędą się w maju i wrześniu, i z których wnioski również posłużą do opracowania Strategii Rozwoju Miasta. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej: szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group