Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5095
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Strach po referendum

Środa, 14 maja 2008, 13:54
Aktualizacja: 13:55
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Strach po referendum
Fot. Archiwum
Odwołanie burmistrza Lubomierza, Wiesława Bobrowskiego podczas niedzielnego referendum wywołało euforię zwolenników zmian. Ale teraz radość zastąpiło niedowierzanie.

- Dowiedzieliśmy się, że kandydatami na osobę pełniącą funkcję w naszym mieście są: były burmistrz Bronisław Dowgiałowicz i Ewa Brenda kierownik referatu organizacyjno-prawnego w Urzędzie Gminy Lubomierz - powiedział nam przewodniczący rady gminy Lubomierz, Romuald Achramowicz.

To wywołało wielkie poruszenie i złość w gminie, gdyż Ewa Brenda uważana jest za człowieka odwołanych burmistrzów, Bobrowskiego i Artura Mazura. Radni i członkowie komitetu referendalnego interweniowali u wojewody, posłów, wicepremiera Grzegorza Schetyny.

- Uważamy, że jedynym sensownym kandydatem na komisarza, jest przewodniczący Achramowicz - mówi redaktor naczelny miesięcznika Sami Swoi bis Jadwiga Sieniuć.
Jako kandydat kuriozalny na to stanowisko pojawił się radny powiatu lwóweckiego, Wiesław Ziółkowski, emerytowany nauczyciel, na co dzień muzyk w zespole Sami Swoi.

Teraz w Lubomierzu czekają na to kto na najbliższe 90 dni będzie osobą pełniącą funkcję burmistrza, do czasu przedterminowych wyborów, które będzie miał obowiązek zorganizować. A emocje w mieście są równie duże jak przed referendum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group