Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7149
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stop wagarom! – wzmożone działania policji

Czwartek, 5 czerwca 2008, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stop wagarom! – wzmożone działania policji
Fot. TEJO
Drżyjcie wagarowicze! W czwartek i piątek lepiej zostać w klasie. Patrole mundurowych będą zwracały szczególną uwagę na młodzież, która lekceważy obowiązek szkolny.

– Uczniowie, którzy w czasie trwania zajęć lekcyjnych bez uzasadnionego powodu przebywają poza szkołami, narażeni są na różnego rodzaju zagrożenia – czytamy w komunikacie. – Piją, palą, mogą być łatwym celem dla ludzi o niecnych zamiarach, choćby pedofilów lub gwałcicieli.

Działania „Stop wagarom – wybieram szkołę” prowadzone ustaleń są przez cały okres roku szkolnego, natomiast 5 i 6 czerwca 2008 roku przeprowadzone zostaną wzmożone działania w tym zakresie.

– Podstawowym celem prowadzonej akcji jest przede wszystkim ograniczenie ucieczek z zajęć szkolnych, ale również poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ograniczenie negatywnych zachowań, podnoszenie świadomości uczniów i rodziców na temat odpowiedzialności prawnej wynikającej z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także poszerzenie wiedzy na temat unikania zagrożeń – podkreśla policja.

Jej patrole będą kontrolowały nie tylko tereny szkół, lecz także salony gier komputerowych, kafejki internetowe, dworce PKP i PKS, centra handlowe, punkty gastronomiczne, kina, parki, place zabaw i skwery.

W tych miejscach funkcjonariusze sprawdzą czy dzieci i młodzież tam przebywająca nie powinna znajdować się w szkole. Złapanym grożą dość surowe konsekwencje. O wagarach powiadomiona zostanie nie tylko szkoła, lecz także rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group