Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13304
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stop plakatom promującym sprzęt medyczny

Środa, 11 lutego 2009, 18:58
Aktualizacja: 19:39
Autor: Ania
Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze nie pozwoliła na wywieszenie materiałów promocyjnych nowego sprzętu medycznego. Zdaniem dyrektora to nie jest odpowiednie miejsce na promocję urządzeń wchodzących na rynek. Organizator spotkania, które plakaty miały reklamować mówi, że tylko w Jeleniej Górze napotkał na opór dyrekcji.

- W sobotę, 14 lutego w Hotelu Jan w Wojcieszycach odbędzie się otwarte sympozjum informatyczno – medyczne na temat nowoczesnej terapii falami milimetrowymi w oparciu o urządzenia Cem–Tech. Będzie ono prowadzone przez lekarzy i terapeutów – mówi Marek Król, współorganizator imprezy - chciałem więc wywiesić plakaty z informacją na ten temat na terenie szpitala. W końcu pracownicy i pacjenci placówek medycznych to osoby, które interesują się różnymi metodami leczenia. Poza tym dyrektor szpitala powinien dbać o dostęp do informacji dotyczących nowinek medycznych. Sam nawet nie zapoznał się z prezentowanym przeze mnie aparatem.

Dyrekcja przekonuje, że musi chronić szpital przed akcjami reklamowymi, ponieważ zgadzając się na wywieszenie ulotek jednej firmie, narazi go na lawinę podobnych działań. Głównym argumentem jest fakt, że lekarze nie mogą zgodzić się na reklamę lub promocję nieznanych im i nie sprawdzonych leków czy aparatów medycznych.
– Zgodzimy się na wywieszenie informacji ogólnej, która jest rzetelna i sprawdzona. Nie możemy jednak reklamować nieznanych nam produktów, które ponadto wychodzą poza tzw. medycynę konwencjonalną – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
933
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group